Początek roku przyniesie kilka ważnych zmian personalnych w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Zmiany dotyczą stanowisk wiceprezydenta, skarbnika oraz naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki.

Przyczyną planowanych roszad kadrowych nie jest nowa polityka personalna prezydent Beaty Klimek. Jest to konsekwencja planów emerytalnych osób piastujących powyższe stanowiska.

Na ostatniej sesji Rada Miejska wyraziła formalną zgodę na zmianę na funkcji skarbnika miasta. Tym samym, pamiętająca kadencje kilku prezydentów Danuta Czajka będzie mogła z dniem 25 stycznia przejść na zasłużoną emeryturę. Znalezienie następcy na tak wymagającą funkcję nie jest zadaniem łatwym. Według nieoficjalnych informacji nowym skarbnikiem miałaby zostać Alina Tomaszewska – dawniej główna księgowa w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym, obecnie zarządzająca księgowością ostrowskiego szpitala.

Również pod koniec stycznia zakończy pracę w Urzędzie Miejskim Andrzej Leraczyk, pełniący „od zawsze” funkcję naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki. W tym wypadku rozważanym scenariuszem jest połączenie dotychczasowych wydziałów Edukacji i Sportu oraz Kultury i Sztuki. Nad tak powstałym wydziałem pieczę sprawowałaby dotychczasowa szefowa Edukacji – Anna Grabek.

W przypadku wiceprezydent Ewy Mateckiej, jej plany emerytalne spowodują konieczność uzupełnienia dwóch wakatów na stanowiskach wiceprezydentów. Na giełdzie kandydatów pojawiają się nazwiska prezesa Ostrowskiego Parku Przemysłowego Mikołaja Kostki oraz obecnego sekretarza miasta Andrzeja Baraniaka. Możliwe jednak, że jednym z wiceprezydentów zostanie osoba z zewnątrz. W takim scenariuszu M. Kostka mógłby zostać nowym sekretarzem miasta.

2019-01-08 ok24.tv za tubaostrowa.pl