W sobotę informowaliśmy o tym, że mimo podanych przez Urząd Miejski  informacji, że od soboty 19 marca 2016 roku rondo w ul. Zębcowska/Budowlanych zostanie dopuszczone do ruchu, nie było ono przejezdne. Informacja została zamieszczona na miejskim portalu i wysłana do mediów. Jak informuje rzecznik KPP w Ostrowie Wielkopolskim policja ukarała ośmiu kierowców mandatem karnym.

– Z uwagi na to, że na rondzie ulicę Zębcowską zamykała barierka ze znakiem drogowym B1 tj. zakaz ruchu w obu kierunkach, a także ze stwierdzonym niestosowaniem się do tego znaku, policjanci w tym dniu w 8 przypadkach zareagowali na popełnione przez kierujących wykroczenie. Wykroczenia te zakończył się postępowaniem mandatowym – wyjaśnia sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik policji w Ostrowie Wielkopolskim.

W sobotę nasz czytelnik otrzymał mandat w wysokości 50 złotych za wjazd na rondo. Mandat otrzymał o patrolujących to miejsce policjantów. – Czytałem, że wjazd od soboty jest możliwy, wjechałem, zostałem zatrzymany, poinformowano mnie, że są postawione bramki i nie można korzystać z ronda – wyjaśnia Zdzisław, ostrowianin ukarany mandatem. – Jestem zalogowany w smsowym systemie informacji miejskich, żadnych smsów dotyczących nowych informacji na ten temat nie otrzymałem.

– Czy przeprosicie wszystkie osoby, które dostały mandat za wprowadzanie w błąd o otwarciu przejazdu ? Wypadałoby pokryć mandaty albo weryfikować informacje które przekazujecie czy są prawidłowe – zapytuje w komentarzu na jednym z portali inny internauta.

Budowa ronda rozpoczęła się w połowie lutego 2016 r. Jak informowały wówczas służby prasowe Urzędu Miejskiego „wyłączenie ruchu planowane jest na okres 2-3 tygodni. Objazd do Osiedla Zębców odbywa się przez ulicę Zacisze.” Ostatecznie przejazd był niemożliwy przez okres 5 tygodni, czyli 2 tygodnie dłużej.

2016-03-23 ok24.tv