Pracownia rezonansu magnetycznego znajdująca się w budynku poradni specjalistycznych przy ostrowskim szpitalu ponownie otwarta dla pacjentów. Obecnie urządzenie diagnostyczne oraz pracownia należy do firmy Tomma.

Otwarcie pracowni przez nowy podmiot odbyło się 14 kwietnia 2016 r. Zakres możliwych do wykonania badań tomograficznych jest bardzo szeroki.

201604141520583b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi i techniczne jesteśmy przygotowani do wykonywania dużo więcej badań, jedynym ograniczeniem jest brak kontraktu z NFZ. Badamy prywatnie i jest to odpowiedź na spore zainteresowanie pacjentów, którzy najczęściej wykonują badania kręgosłupa, stawów i głowy – powiedział Piotr Fedyk, technik radiolog. Popularne są także badania dotyczące układów żylnych i tętniczych.

Badanie rezonansowe w przeciwieństwie do tomografii charakteryzuje się dość długim czasem trwania. Wykonanie badania kręgosłupa trwa średnio do 30 minut, zbadanie głowy wymaga godziny, badanie serca zajmuje czasem 2-3 godziny. Badanie rezonansowe „dedykowane’’ jest wykryciu dolegliwości w konkretnym narządzie, wtedy jest najbardziej precyzyjne i pozwalające przekazać lekarzowi najwięcej informacji. Przewagą rezonansu na tomografią jest także unikanie dawek promieniowania.

Z możliwości funkcjonowania rezonansu korzysta także ostrowski szpital, którego pacjenci nie muszą być przewożeni do innych ośrodków, co pozwala skracać czas oraz obniżać koszty.

2016-04-14 ok24.tv