Aż 59 nowych zakażeń w Wielkopolsce. Kolejny rekord w Polsce – 657 osób z SARS-CoV-2


Na Dolnym Śląsku odnotowano 35 nowych zachorowań. To najwięcej w lipcu. Nowo zdiagnozowane osoby podchodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: oleśnickiego, polkowickiego, lubińskiego, wołowskiego, wrocławskiego, zgorzeleckiego, bolesławieckiego, lubańskiego i trzebnickiego.
Wśród 59 osób z Wielkopolski, u których testy potwierdziły w ciągu ostatniej dobry koronawirusa, najwięcej jest mieszkańców powiatu tureckiego (17) i ostrowskiego (11). Pięć osób pochodzi z powiatu kępińskiego, a po cztery z powiatów: pleszewskiego, pilskiego, poznańskiego, konińskiego i ostrzeszowskiego. W kilku wielkopolskich powiatach odnotowano pojedyncze nowe zakażenia.
Koronawirus w Polsce. Drugi dzień z rzędu rekord
Wcześniejszy rekord padł zaledwie wczoraj, w czwartek 30 lipca. Tego dnia poinformowano, że w całej Polsce przybyło aż 615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wcześniej najwięcej przypadków wykryto 8 czerwca – koronawirusa stwierdzono u 599 osób. Z 657 przypadków nowych zakażeń w Polsce resort zdrowia najwięcej odnotował w piątek w woj. śląskim (227), mazowieckim (104), małopolskim (77), wielkopolskim (59), dolnośląskim.