Zbliżamy się do 500 zakażeń dziennie, czy to może skończyć kolejną ogólnonarodową kwarantanną? Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 14 Wielkopolan. Już ponad 3,5 tys. osób z regionu miało do czynienia z koronawirusem.
Koronawirusa stwierdzono u jednego z pacjentów ostrowskiego szpitala, chodzi o odział wewnętrzny. Poniżej oświadczenie dyrekcji.

“W dniu 13.07 na odcinek A Oddziału Wewnętrznego ZZOZ Ostrów Wlkp. został przyjęty 73- letni pacjent. Powodem przyjęcia były objawy ze strony przewodu pokarmowego wymagające pilnej diagnostyki i leczenia w warunkach szpitalnych. W chwili przyjęcia pacjent nie wykazywał objawów mogących wskazywać na infekcje SARS- COV- 2, również wywiad epidemiologiczny był ujemny, w związku z czym nie było wskazań do jego izolacji. W trakcie hospitalizacji chory zagorączkował, wobec czego zgodnie ze standardami postępowania podjęto decyzje o przeprowadzeniu badania w kierunku obecności koronawirusa, które dało wynik dodatni. Chorego przekazano do szpitala jednoimiennego w Poznaniu, a działalność odcinka A oddziału wewnętrznego została zawieszona. Przebywa tam aktualnie 18 chorych oraz 9 osób personelu, od których dziś zostaną pobrane wymazy. Wszyscy pacjenci z powiatu ostrowskiego wymagający pilnej hospitalizacji z przyczyn internistycznych są przyjmowani do odcinka B Oddziału Wewnętrznego, w związku z czym zachowana jest ciągłość działania szpitala w pełnym zakresie.”

W piątkowe przedpołudnie służby wojewody wielkopolskiego poinformowały o 14 nowych zakażeniach koronawirusem w regionie. W tej grupie jest sześcioro mieszkańców powiatu kępińskiego, dwoje z ostrowskiego, dwoje z grodziskiego oraz po jednym mieszkańcu powiatu nowotomyskiego, gostyńskiego, ostrzeszowskiego i kolskiego.

Najstarsza w tej grupie jest mieszkanka powiatu gostyńskiego, ma 69 lat. W grupie znajduje się też dziecko z powiatu ostrowskiego.

Większość osób spośród 14 zakażonych SARS-CoV-2 przebywa w izolacji domowej, jednak trafiła do izolatorium w hotelu Ikar w Poznaniu, dwie są w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

1 KOBIETA l. 47 kępiński NIE/Izolacja domowa
2 KOBIETA l. 30 kępiński NIE/Izolacja domowa
3 KOBIETA l. 34 kępiński NIE/Izolacja domowa
4 MĘŻCZYZNA l. 28 kępiński NIE/Izolacja domowa
5 KOBIETA l. 44 kępiński NIE/Izolacja domowa
6 MĘŻCZYZNA l. 24 kępiński NIE/Izolacja domowa
7 KOBIETA dziecko ostrowski NIE/Izolacja domowa
8 MĘŻCZYZNA l. 35 ostrzeszowski NIE/Izolatorium Hotel Ikar
9 MĘŻCZYZNA l. 57 ostrowski TAK/Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Poznaniu