Kaliski radny, Dariusz Witoń (SLD) od 3 sierpnia dostał pracę w miejskiej spółce Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu. Stanowisko: specjalista do spraw administracyjno-prawnych. Wg słów radnego – już w marcu tego roku otrzymał od prezesa spółki, Romana Wiertelaka, propozycję pracy. Jako specjalista ds. informacji publicznej.

W ramach tego stanowiska miał „zadbać o poprawę współpracy przedsiębiorstwa z głównymi odbiorcami usług”. Wtedy radny miał propozycji nie przyjąć. W tzw. międzyczasie Roman Wiertelak przestał być prezesem.

A tak szczegółowo radny – i zarazem przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Kaliszu – opisuje dalszy bieg zdarzeń i okoliczności: „Nowy prezes, Andrzej Anczykowski zaprosił mnie na rozmowę. Tam poprosił o to, żebym zadbał o poprawę relacji między tymi jednostkami i tym samym zaproponował stanowisko głównego specjalisty ds. administracyjno-prawnych.”

Skąd taka intratna propozycja na kulawym, kaliskim rynku pracy? „Z uwagi na moje doświadczenie i wykształcenie” – powiedział Radiu Centrum radny Witoń. Głównymi obowiązkami radnego na nowym stanowisku, oprócz wspomnianego „zadbania o poprawę współpracy między jednostkami miejskimi, a przedsiębiorstwem”, ma być „nadzorowanie kadr i praca radcy prawnego”. „Kwestie wodociągowe są mi doskonale znane. Zainteresowanie tą dziedziną jest widoczne również podczas prac komisji czy Rady Miejskiej Kalisza” – dodaje w rozmowie z Radiem Centrum radny Witoń.

Dariusz Witoń także w tym roku zaczął zasiadać odpłatnie w Radzie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości – podmiotu także należącego do miasta Kalisz.

2015-08-06 ok24.tv za rc.fm