Radny PSL zamieścił na Facebooku informację, że prezydent Andrzej Duda jest wnukiem „żydowskiego oficera morderczej Ukraińskiej Powstańczej Armii”. Radny Marek Czwordon mówi, że nie sprawdził wiarygodności tej informacji, ale taki post miał prawo udostępnić.

Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrzeszowa Edward Skrzypek podkreśla natomiast, że takie zachowanie potępia. – Jak my nie będziemy swoich prezydentów szanować, to jak na arenie międzynarodowej ma ktoś szanować? Myślę, że odpowiednie służby powinny się tym zająć, ale ja nie będę kierował tego do odpowiednich służb. Powinien to zrobić każdy, kto to przeczyta – uważa.

Radny Marek Czwordon udostępnił na swoim profilu na Facebooku post dotyczący rzekomego udziału dziadka Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy w banderowskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Radny nie widzi niczego złego w udostępnieniu tego posta. – Ja tak uważałem i tak zrobiłem. Nie będę dyskutował czy się pani podoba, czy nie. Do widzenia – mówił w rozmowie, dodając, że sam prawdy nie dochodził. Przestępstwo znieważenia podlega karze grzywny lub karze ograniczenia wolności.

2018-02-19 ok24.tv za radiopoznan.pl