Darowizny dla niepełnosprawnych na spłatę długu? Taki proceder odkrył radny miejski Ostrowa Jakub Paduch. Złożył w tej sprawie interpelację i skompletował dokumenty. Wynika z nich, że stowarzyszenie NOWY OSTRÓW, prowadzone przez Macieja Klósaka otrzymywało darowizny od poprzedniego prezesa MZGM Mariana Kupijaja. Przeznaczone na pomoc dla niepełnosprawnych podopiecznych organizacji, nigdy jednak do nich nie trafiły. „Maciej Klósak jest dziś doradą prezydent Klimek i z jej odpowiedzi na moją interpelację wynika, że darowizna w wysokości 2800 złotych została przekazana zgodnie z celami statutowymi stowarzyszenia”- powiedział Radiu Centrum Jakub Paduch:

„Z drugiej strony dotarły do mnie jednak dokumenty uchwały Miejskiego Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej, które stanowią o tym, że w przypadku wystąpienia zaległości czynszowych po stronie stowarzyszenia te darowizny zostaną wliczone na poczet spłaty zadłużenia, a na nie na pomoc dla osób niepełnosprawnych. I jest druga uchwała, która świadczy o tym, że takie zadłużenie było i było spłacane taka drogą”.


na fot: Jakub Paduch

NOWY OSTRÓW istnieje od 2006 roku. Swoją siedzibę stowarzyszenie miało w kamienicy przy Wrocławskiej, będącej w zarządzie MZGM. Marian Kupijaj zwolniony ze stanowiska prezesa MZGM przez prezydent Jarosława Urbaniaka, został w obecnej kadencji prezesem OZC.


na fot: Maciej Klósak

2015-06-23 ok24.tv za rc.fm