Ostrowski Park Przemysłowy przed wielkim otwarciem. To jedno z największych przedsięwzięć rozpoczęte jeszcze w kadencji prezydenta Jarosława Urbaniaka. I druga – obok Parku Technologicznego DELPHI – tak nowoczesna inwestycja. Jednak Park Przemysłowy nie zyskał uznania obecnych władz miasta, które inwestycję krytykowały, a prezydent Klimek podkreślała, że musi naprawiać błędy, jakie zostały popełnione przy jej planowaniu.

„Jednak zgodnie z harmonogramem i warunkami inwestycji musimy zakończyć kompletowanie obsady OPP” – powiedziała Radiu Centrum prezydent miasta Beata Klimek. – Do końca roku musimy ogłosić konkurs na nowego prezesa OPP. Do tej pory tę funkcję sprawowała bezpłatnie Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska, a ja nie odwoływałam jej ze stanowiska przed końcem projektu. Zgodnie z nim ma tam zostać zatrudnionych jeszcze 5 osób. I sądzę, że będziemy chcieli tu zagospodarować część personelu z Holdikomu”.


na fot. Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

Konkursu na nowego prezesa jeszcze nie ogłoszono, ale władze Ostrowa zrobiły pierwszy ruch w tym kierunku. Jak się nieoficjalnie dowiedziało Radio Centrum propozycję objęcia stanowiska prezesa OPP otrzymał od prezydent radny Wojciech Matuszczak. To dziś jeden z najbardziej aktywnych i krytycznych wobec obecnych władz radny, a objęcie prezesury w spółce miejskiej wiązałoby się z koniecznością zrzeczenia się mandatu. Sam Matuszczak nie zaprzecza tej informacji, ale komentować jej nie chce. Wiadomo jednak, że propozycji nie przyjął.

„Ten projekt daje wielkie możliwości; jest innowacyjny i to należy wykorzystać” – mówi o Parku Przemysłowym radny miejski Wojciech Matuszczak. – To projekt z dużą dotacją unijną; będzie sprawdzany, weryfikowany, nie można go nie doprowadzić do końca. Tymczasem od dawna obserwuję, jak wiele osób kopie pod nim dołki, jak przeszkadza w realizacji, utrudnia. Tymczasem OPP to nowatorskie przedsięwzięcie, nie ma nigdzie czegoś takiego. Zanim podjęliśmy decyzję o budowie, ta inwestycja budziła wiele pytań, wątpliwości, które jednak zostały rozwiane skutecznością działania, bo był świetny projekt, dotacja unijna, a w końcu znakomite firmy jako najemcy. Projekt się obronił”.

sesja-matuzszczak-640x423
na fot. radny Wojciech Matuszczak

Otwarcie Parku Przemysłowego – w obecności parlamentarzystów i Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka – zaplanowano na czwartek, 25 czerwca.

2015-06-24 ok24.tv za rc.fm