Dzięki zwołanej w nadzywczajnie szybko sesji, radni Rady Miejskiej uratowali kąpielisko na Piaskach w czasie sezonu letniego, przyjmując dosłownie w ostatniej chwili potrzebną do tego uchwałę. „Przy okazji” lawina krytyki spadła na głowę prezydent miasta Beaty Klimek.   

Film – źródło: www.wlkp24.info/tvproart.pl

Formalnie, do tej pory ostrowianie korzystali z miejsca kąpielowego na Piaskach, a nie z kąpieliska, jak potocznie mówiono. Jak mówili przedstawiciele spółki Miejski Zakład Zieleni, zawiadującej terenem Piasków, tak było łatwiej i taniej. Jednak ostatnia zmiana w tym zakresie wymusiła na spółce zmianę i dostosowanie się do wymogów kąpieliska.

Spółka, co w tym kontekście jest ważne, spełniała wszystkie wymogi i już w grudniu złożyła do miasta odpowiednią dokumentację.

Tam jednak sprawa utknęła. Odpowiedzialni za to urzędnicy jakby „zaspali” i nie skierowali wniosku do zatwierdzenia przez Radę Miejską. Ostateczny termin mija 20 maja, a przekroczenie tego terminu mogło skutkować nawet nie otwarciem kąpieliska w sezonie letnim.

Temat uratowała, dosłownie rzutem na taśmę,  zwołana w ekspresowym tempie, specjalna sesja Rady Miejskiej.

Projekt uchwały zakłada utworzenie w trakcie sezonu kąpielowego, czyli od 23. 06 do 30.09 2018 roku, kąpieliska strzeżonego na Piaskach, wzdłuż linii brzegowej plaży, na odcinku 100 metrów.

Przyjęcie uchwały było w zasadzie sprawa oczywistą, ale radni wykorzystali nadzwyczajna sesję do skrytykowania nadzory na urzędem ze strony prezydent miasta.

– Mamy do czynienia z kolejną wpadką pani prezydent i urzędników. Zapytam więc: czy leci z nami pilot? Czy panuje pani nad urzędem? To kolejny przykład skandalicznych zaniedbań, pierwszy to fotowoltaika, teraz o mały włos bylibyśmy pozbawieni kąpieliska w lecie. Gdyby dziś nie było quorum nie byłoby kąpieliska – mówił radny Andrzej Kornaszewski.  – Z PR-u zrobiła pani główne zadanie, i nie ma czasu na zajmowanie się ważnymi sprawami. Jak długo mamy  znosić markowanie pracy, ciągłe wyjazdy, blichtr, szpan? Jeśli ostrowski samorząd jest perłą samorządu, to pani nią nie jest – dodawał radny, zapowiadając  że klub radnych PO i trzech współpracujących z nimi radnych zagłosuje za przyjęciem uchwały.

 

Prezydent Beata Klimek nie odpowiedziała na krytykę. W sprawie, która była powodem sesji ograniczyła się do stwierdzenie, że nie zostało wykonane przez naczelnika wydziału zarządzenie do przedłożenia uchwały w sprawie kąpielisk.

– Dla mnie to też trudna sytuacja, zobligowałam naczelnika do pisemnych wyjaśnień w tym zakresie. Po otrzymaniu wyjaśnień bardziej szczegółowo odniosę się do sprawy – zapowiedziała Beata Klimek.

Jak można było się spodziewać, rada jednogłośnie  – przy 1 głosie wstrzymującym się, przyjęła uchwałę.

2018-05-18 ok24.tv za gazetaostrowska.pl