Radny niezależny Wojciech Matuszczak krytykuje działania Prezydent Miasta Beaty Klimek, za to, że miasto wydaje 17 tysięcy złotych miesięcznie na wydawanie propagandowej – zdaniem radnego niepotrzebnej – gazetki promocyjnej, zamiast zacząć realnie promować tereny inwestycyjne i ściągać do miasta nowych inwestorów. – Jestem oburzony licznymi akcjami promocyjnymi miasta, podczas gdy na przyciąganie inwestorów środków nie przewidziano. Byłem inicjatorem zakupu terenów inwestycyjnych i teraz się tego się nie promuje, choćby na części bilboardów miejskich, zamiast nikomu nie potrzebnej gazetki – grzmiał na sesji radny W.Matuszczak.

0e86c0ec-82c2-4e70-9111-6350bd6104a1_6900

Interpelacja radnego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego
Wojciecha Matuszczaka

Olbrzymie nakłady na reklamę dokonań samorządu, w większości tych, które dopiero będą, budzą niesmak wielu mieszkańców, a zadowolenie i przychylność mediów, które korzystają ze zleceń reklamowych. Niestety, na najważniejsze dla mnie zadanie obecnej kadencji, czyli przyciąganie inwestorów zewnętrznych, a także inwestorów z powiatu ostrowskiego i samego miasta, środków promocyjnych nie przewidziano.

wwKosztowe działania typu Karta Przedsiębiorcy czy Rada Gospodarcza są pewnym elementem wspomagania gospodarki, jednak podstawowym konkretnym działaniem na tą chwilę powinna być promocja terenów inwestycyjnych, które niedawno kupiliśmy. Koniunktura gospodarcza może się zmienić bardzo szybko, dlatego proszę o zaprzestanie promowania tego co miasto robi lub zrobi na rzecz tego co ma do zaoferowania, zwłaszcza jeśli chodzi grunty pod inwestycje, lub udogodnienia dla inwestorów.

Proszę o przygotowanie długofalowej kampanii reklamującej tereny po ZNTK. Zamiast nikomu niepotrzebnej gazetki propagandowej OPP powinien zająć się promocją terenów inwestycyjnych, a pieniądze w wysokości 17 000 miesięcznie obecnie wydawane na opisywanie rzeczy często wirtualnych, typowo propagandowych (np. że rama północna będzie 11 mln tańsza), mogłyby przyczynić się do szybszego znalezienia inwestorów.

O koszty kampanii billboardowej pytała Prezydent Beatę Klimek radna PO Milena Kowalska.

Zwracam się z prośbą o udzielenie zwięzłej i dotyczącej wyłącznie przedmiotu interpelacji informacji, które z uwzględnionych w kampanii billboardowej planowanych inwestycji na lata 2017-2018 zostały zrealizowane i zapłacone w marcu 2017 roku.

Radna Kowalska już przed ponad miesiącem zauważyła, że w kampanii billboardowej „200 milionów na inwestycje” jest mowa o środkach zewnętrznych, o które m.in. spółka Wodkan dopiero planuje aplikować.

– W ramach hasła „Ściemniamy, Ostrów dla Ciebie” polecam lekturę komunikatu giełdowego spółki Wodkan SA, gdzie Wodkan SA szykuje się dopiero do złożenia wniosku o dotację, a Pani Prezydent Beata Klimek już tą kwotę inwestycji (mówiła o 46 mln) uwzględniłan w 200 milionach wiszących na bilbordach i planowanych do wydatkowania w filmach promujących jej gospodarność na lata 2017 i 2018 .

https://www.bankier.pl/…/projekty_uchwal_NWZ_20_02_2017_2017…

-Po pierwsze Wodkan SA jest spółka giełdową i wynoszenie nieujawnionych w raportach informacji do obiegu publicznego jest karalne ( w komunikacie nie ma mowy o kwotach wniosku, brak jest informacji o planowanych inwestycjach, polecam art. 156 Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi)EDIT(sprostowanie): 12.10.16 pojawił się komunikat o zatrudnieniu osoby z zewnętrznej firmy, która będzie przygotowywała wniosek, po drugie otrzymanie dotacji nie jest takie pewne ponieważ jest to już III rozdanie POIiŚ i pieniędzy jest coraz mniej, po trzecie planowana inwestycja dotyczy również profitów dla Gminy Raszków, Gminy Ostrów, Gminy Przygodzice oraz samego Miasta Ostrów Wielkopolski, ponieważ taka duża jest to zlewnia, po czwarte mowa jest w uchwale o akceptacji taryf za wodę i ścieki oraz dopłatach do taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków przez nasze miasto – wyjaśnia radna M.Kowalska. – Nie wiem jak mieszkańcy, ale ja nie mogę doliczyć się nawet 100 wirtualnych milionów, o rzeczywistych z pieczątką „zapłacono” na razie brak informacji. 

2017-03-31 ok24.tv