Klub Radnych Platformy Obywatelskiej pozywa o zniesławienie „przedstawiającego się jako dziennikarz” przedstawiciela znanego ze skandalizujących treści portalu internetowego za obraźliwy i kłamliwy, ich zdaniem, materiał godzący w dobre imię przewodniczącego Rady Miejskiej. 

temida

W tle tej sprawy jest niedawny incydent przed spotkaniem przedstawicieli BM Slam z Radą Miejską, podczas którego działacze sportowi zaproponowali miastu odkupienie wyremontowanej hali K1. W spotkaniu uczestniczyło kilkunastu radnych, a prezydent Klimek odmówiła wzięcia udziału. Tuż przed spotkaniem na sali pojawił się bez zaproszenia adresat późniejszego pozwu, który mimo wyraźnych wskazań przewodniczącego Rady odmówił opuszczenia pomieszczenia. Nie pomogło przeniesienie spotkania w inne miejsce. W końcu „przedstawiający się jako dziennikarz” postawił na swoim i zarejestrował spotkanie. Tuż po jego zakończeniu zniknął na kilkadziesiąt minut w gabinecie prezydent miasta.

Następnego dnia na łamach portalu ukazał się materiał, który według grupy radnych w sposób zmanipulowany i kłamliwy przedstawiał całe zdarzenie. Materiał opatrzony był między innymi skandalizującym kolażem przedstawiającym „generała Herwicha” – jak nazwano przewodniczącego Rady Miejskiej w sowieckim mundurze, na tle zdjęć północnokoreańskiego dyktatora. Te treści, zdaniem radnych PO, godzą w dobre imię przewodniczącego  i stały się podstawą pozwu.

Przedstawiamy treść wystosowanego dziś oświadczenia Klubu Radnych PO. 

„W związku z materiałem zamieszczonym przez (…) przestawiającego się jako dziennikarz, w imieniu Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP i radnych niezależnych oświadczam, że przekazane w tym materiale „informacje są zmanipulowane, w części kłamliwe i godzące w dobre imię przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, a zamieszczone na stronie internetowej, (…) anonimowe komentarze naruszają dobra osobiste radnych, są pomówieniem i w związku z tym zamierzamy skierować tę sprawę do organów ścigania.

Spotkanie informacyjne radnych ze wszystkich klubów i niezależnych z przedstawicielami spółki BM SLAM, które odbyło się we wtorek 22 maja br w urzędzie miejskim, zostało zwołane na prośbę przedstawicieli spółki, którzy chcieli zapoznać panią prezydent i radnych ze swoją najnowszą propozycją dotyczącą obiektów przy ul. Kusocińskiego. Na spotkanie to wdarł się siłą (…) z kamerą, nakręcił je, a następnie opatrując je zmanipulowanym i częściowo nieprawdziwym komentarzem, po wycięciu części materiału, który widocznie nie pasował mu do wygłoszonych tez, upublicznił. W spotkaniu nie uczestniczyła pani prezydent, która dopiero po zakończeniu spotkała się w urzędzie z (…), odbywając długie spotkanie. Dziwne to i zastanawiające.

W związku z opisaną sytuacją chciałbym raz jeszcze poinformować mieszkańców naszego miasta, że rada miejska dwukrotnie w okresie ostatnich lat dała zielone światło pani prezydent Klimek odnośnie wyboru działań i środków finansowych dotyczących budowy hali widowiskowo- sportowej. Informacyjne spotkanie wtorkowe nie zmienia więc jednego- to pani prezydent podejmuje w chwili obecnej jednoosobowo decyzje w sprawie hali, to pani prezydent odpowiada za jak najkorzystniejsze dla miasta i mieszkańców wydanie na ten cel publicznych pieniędzy.

W imieniu Klubu radnych Platformy Obywatelskiej i radnych niezależnych – Andrzej Kornaszewski” .

2018-05-24 ok24.tv za gazetaostrowska.pl