O umieszczenie elektronicznej tablicy informującej o odjazdach  iprzyjazdach pociągów interpeluje do prezesa PKP SA Jakuba Karnawskiego dwoje najmłodszych radnych Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Milena Kowalska i Jakub Paduch. Tablica miałaby – zgodnie z sygestiami radnych – zawisnąc w holu dworca PKP w OStrowie Wielkopolskim.

W imieniu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, korzystających z usług oferowanych przez Grupę PKP, zwracamy się do Pana Prezesa z uprzejmą prośbą o umieszczenie na ostrowskim dworcu kolejowym elektronicznej tablicy informującej o odjazdach i przyjazdach pociągów.

Stacja w Ostrowie Wielkopolskim powstała w 1875 roku i od tamtej pory stanowi istotny punkt na mapie kolejowej naszego kraju. W 2010 roku Państwa spółka przeprowadziła gruntowną modernizację tego obiektu. Niestety mimo ogromnych środków finansowych przeznaczonych na remont, na odnowionym dworcu nie pojawiła się elektroniczna tablica informująca o ruchu pociągów.

Uważamy, że umieszczenie takiej tablicy w holu dworca znacznie poprawiłoby komfort korzystania z Państwa usług przez podróżnych na tej stacji, których według danych kategoryzujących ten obiekt jest od 300 tysięcy do miliona rocznie.

Mając na uwadze powyższe, zwracamy się o przychylenie do naszej prośby i montaż tablicy elektronicznej na dworcu kolejowym w Ostrowie Wielkopolskim.

Z wyrazami szacunku,

Milena Kowalska                           Jakub Paduch

Radni Miejscy Ostrowa Wielkopolskiego

2015-04-20 ok24.tv