Rok uśmiechania się i poklepywania po plecach. Tak podsumował pierwszy rok kadencji prezydent Beaty Klimek jej poprzednik Jarosław Urbaniak podczas specjalnej konferencji radnych klubu Platformy Obywatelskiej w Ostrowie. Radni skrytykowali obecną władzę za brak inwestycji przy jednoczesnej autopromocji w sponsorowanych wywiadach do gazet i wykupionych programach w telewizji. A także przerost zatrudnienia i to zarówno we władzach spółek, z których kilka ma po dwóch prezesów, jak i samym urzędzie.

[jwplayer mediaid=”6921″]

– Największa inwestycja jaka miała miejsce przez ostatni rok to remont gabinetu pani prezydent- powiedział J.Urbaniak. – Rok zakończony klasycznym zabiegiem marketingowym. Bierzemy krowę, zwołujemy komisję. Komisja za ogromne pieniądze robi audyt. Kupujemy naklejkę z napisem „koń”, naklejamy na krowę i mówimy, że mamy konia. Tak właśnie zrobiono ze słynną likwidacją Holdikomu, gdzie wykonano kosztowny audyt, a potem wydano pieniądze na zmianę nazwy spółki. Nic poza tym. Ostatnie zmiany, jakie zaszły w Holdikomie to obniżenie kosztów działania spółki, wprowadzone jeszcze za mojej kadencji.
[jwplayer mediaid=”6922″]

– Jako radni nie otrzymaliśmy szczegółowych informacji dotyczących rzekomego przekształcenia spółki Holdikom SA. Bo o likwidacji nie możemy przecież mówić. Nazwa spółki Holdikom zostanie zamieniona na Centrum Rozwoju Komunalnego – po tym jak zostanie to wpisane do KRS. Spółka z nową nazwą przejmuje wszystkie aktywa i pasywa „starej” spółki. Koszt będzie podobny co w 2014 rok, zatrudnienie także. Więc o co chodzi? Pytaliśmy o to na krótkim spotkaniu z Panią Prezydent po ważnej sesji budżetowej. Usłyszeliśmy, że marka spółki Holdikom jest tak zgrana, że trzeba nazwę zmienić. I wisienka na torcie. Miasto we wrześniu wydało na ekspertyzę dotyczącą przekształcenia spółki Holdikom blisko 50 tysięcy złotych. To środki publiczne z miejskiego budżetu! O tym, że Holdikomu nie można ot tak zlikwidować mówił w czasie kampanii wyborczej Jarosław Urbaniak. Ale wtedy krzyczano, że to nieprawda – podkreślał Andrzej Kornaszewski, szef klubu radnych PO.

Mówiono również o likwidacji budynku przedszkola nr 11 w centrum Miasta – to przedszkole integracyjne. Nowy budynek przedszkola ma powstać w budynku mieszkalnym wybudowanym przez TBS w okolicy ulicy Kujawskiej. Miasto będzie obiekt dzierżawić.
[jwplayer mediaid=”6930″]

Konferencja prasowa odbyła się 12 stycznia 2016r. w nowym biurze poselskim Jarosława Urbaniaka przy Sienkiewicza 1.

2016-01-13 ok24.tv