Milena Kowalska – radna miejska Ostrowa wybrana na przewodniczącą Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Na sobotnim zjeździe zdobyła przeważającą liczbę głosów. Tym samym jest pierwszą ostrowianką i pierwszą kobietą na tym stanowisku. „To ogromne wyzwanie i wyróżnienie” – powiedziała Milena Kowalska:

„Stowarzyszenie ma już 25-letnią tradycję i chce zwiększać udział ludzi młodych w życiu społecznym i publicznym. Dla mnie to ogromne wyzwanie na następne dwa lata, zwłaszcza w kontekście czekających nas w tym czasie wyborów samorządowych i parlamentarnych. Zamierzam ludzi młodych motywować, angażować do tego, by angażowali się w życie społeczne i polityczne.”
Ostrów po raz drugi był organizatorem krajowego zjazdu. Z całej Polski przyjechało tutaj ponad 120 osób.

„Dwa lata temu byliśmy po raz pierwszy organizatorem takiego zjazdu, a opinie, jakie wystawili nam goście i delegaci, były bardzo pozytywne. To przełożyło się na decyzję zarządu krajowego, by ponownie powierzyć nam to zadanie. To duże wyzwanie, przede wszystkim logistyczne, bo przyjeżdża 120 osób z całej Polski oraz zaproszeni goście – posłowie, przedstawiciele najwyższych urzędów. Wszystko to zdecydowanie przekłada się na prestiż ze względu na to, że Ostrów Wielkopolski jest już w strukturach krajowych bardzo rozpoznawalny” – dodaje Michał Jakubek odpowiedzialny za organizację spotkania.

Ostrowskie koło Stowarzyszenia „Młodych Demokratów” założył w 2004 roku Przemysław Krysztofiak – poseł PO poprzedniej kadencji.

2018-08-20 ok24.tv