Ostrowska radna nie chce być ‚d…ą wołową’. Takie mailowe wyznanie złożyła w czwartek radna miejska Teresa Burkietowicz – informuje Radio Centrum. A wszystko dlatego, że nie chce być w działaniach gorsza od swojej koleżanki Mileny Kowalskiej. Problem dotyczy zgody Rady Miejskiej na przedłużenie wynajmu garaży w okolicy ul. Kościuszki. Wcześniej cała rada – oprócz radnej PO Mileny Kowalskiej – była przeciwna przedłużaniu. Radna Kowalska tematu nie odpuściła, doprowadziła do tego, że radni ponownie zajęli się tematem na merytorycznym posiedzeniu komisji – to tu kłopot, bo temat dotyczy osiedla, w którym radna od maila Teresa Burkietowicz (KWW Przyjazdy Ostrów Beaty Klimek) jest wiceprzewodniczącą i wcześniej nie poparła starań radnej Mileny Kowalskiej. Teraz w mailu do Prezydent Beaty Klimek chce, by sukcesu nie miała tylko radna Milena Kowalska, a sama siebie nazywa … „dupą wołową” (cytat dosłowny).

Mail (wysłany w czwartek w Boże Ciało) rozpoczyna się od słowa „Beato!” i skierowany jest do prezydent miasta, która ma podpowiedzieć radnej, co robić. Problem w tym, że Burkietowicz zamiast wysłać wiadomość do Beaty Klimek, wysłała ją do …radnej Mielny Kowalskiej. A ta informację opublikowała, ujawniając tym samym kulisy działania. Szkoda tylko, w całym mailu nie pada słowo o pomocy mieszkańcom, tylko myśl przewodnia – komu zostanie przypisany ewentualny sukces.

Na reakcję radnej Burkietowicz nie trzeba było długo czekać. Przysłała kolejnego maila, a w nim napisała: „Sorry ale taka prawda”.

Teresa Burkietowicz w jesiennych wyborach w 2014r. starowała na radą w Okręgu nr 23, nie zdobyła  mandatu – do rady wszedł kandydat z listy PO Wojciech Kornaszewski. Teresa Burkietowicz startowała w wyborach uzupełniających w marcu 2015 – na miejsce Beaty Klimek, która została wybrana prezydentem i miejsce w Radzie Miejskiej było wolne. Prezydent Klimek włączyła się w kampanię kandydatki ze swojego komitetu m.in. poprzez wspólne billboardy widoczne w kilku miejscach w mieście.
(Na fot. billboard wyborczy KWW Beaty Klimek, Teresa Burkietowicz i Beata Klimek)

10342900_855997851129967_6415035613978715793_n