Co dalej ze stadionem miejskim w Ostrowie Wielkopolskim? Wszystko wskazuje na to, że będzie stał pusty przez najbliższy rok. Nie pojadą na nim żużlowcy ŻKS Ostrovia, bo klub robi sobie przerwę. Nie wykorzystają go też zawodnicy z Wrocławia, bo drużyna Sparty wybrała na miejsce rozgrywek Poznań. A władze Ostrowa Wielkopolskiego szukają pomysłu na obiekt.

– Tym bardziej, że nie ma też nowego zarządcy stadionu, bo nikt nie zgłosił się na miejski konkurs – powiedziała Radiu Centrum prezydent Beata Klimek. – Szukaliśmy gospodarza dla tego obiektu – firmy, stowarzyszenia, osoby prywatnej, która poprowadzi wszystkie działania. Nikt się nie zgłosił i obiekt pozostaje w zarządzie miasta. I oczywiste jest, że jako miasto jesteśmy zainteresowani, by spełniał swoje zadania sportowe, kulturalne, rozrywkowe.
80a2966f-75b9-4b24-a9fe-1df631262b13_12900

Remont obiektu planowany na 2015 rok został wstrzymany, bo władze miasta na specjalnej konferencji prasowej ogłosiły, że nie zostały spełnione wymogi środowiskowe. Na ten cel w budżecie zapisane było 2 miliony złotych. W 201 roku została wyremontowana trybuna dla gości, w kolejnych latach miały być realizowane kolejne etapy modernizacji. Projekt był przygotowany na całość obiektu.  Nie wiadomo też, czy prace będą prowadzone w roku 2016.

2015-12-27 ok24.tv za rc.fm