Od tej chwili nowy Ksiądz Proboszcz podejmuje wśród Was, drodzy Parafianie pasterskie zadanie. Otoczmy Go wspólną modlitwą. Klucze od kościoła niech będą wyrazem, że jest gospodarzem odpowiedzialnym za ten kościół i za całą parafię – powiedział ks. kanonik Zdzisław Gościniak, dziekan dekanatu ostrowskiego drugiego. Tymi słowami i symbolicznym gestem przekazania kluczy od kościoła ks. kanonik Krzysztof Nojman objął urząd proboszcza parafii KONKATEDRALNEJ pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

IMG_0056  IMG_0146

Uroczysta Msza św. rozpoczęła się procesją wprowadzenia przy bijących dzwonach kościelnych. – Pasterz kościoła kaliskiego biskup Edward Janiak ustanowił ks. kanonika Krzysztofa Nojmana proboszczem tutejszej parafii – mówił ks. wikariusz Mateusz Setecki.

IMG_0248  IMG_0315

Po zakończeniu Eucharystii do ks. kan. Krzysztofa Nojmana zwrócił się jego poprzednik – Drogi Krzysztofie, bardzo się cieszę, że jesteś naszym Proboszczem. Jestem pewny, że nie zabraknie Ci Bożego błogosławieństwa – mówił ks. prał. Tomasz Ilski. Nowy Proboszcz skierował prośbę do ks. Ilskiego – Będzie moją radością, i radością Księży Wikariuszy, jeśli w dalszym ciągu Ks. Prałat zechce sprawować w każdą niedzielę Mszę św. o godz. 20.30, tak jak to było do tej pory. (…) Proszę również pozostać w tym samym konfesjonale. Wiem, że ten konfesjonał zawsze zajmował kolejny proboszcz tej parafii. Myślę, że będzie dobrze, jeśli Ks. Prałat właśnie tam pozostanie. (…) Wielu z nas tutaj Ks. Prałata ceni, jako doświadczonego i dobrego spowiednika. Podziękował również, za wszelkie dokonania w parafii zarówno te duchowe jak i materialne. Stwierdził również, że oczywiste jest to, że drzwi do kościoła są dla ks. Tomasza zawsze otwarte, ale również zaznaczył, że jest mile widzianym gościem na probostwie. Ks. Krzysztof skierował swoje podziękowania do byłego dziekana dekanatu ostrowskiego pierwszego – ks. prał. Michała Milewskiego. Dziękował również ks. prał. Alfredowi Mące, proboszczowi parafii w latach 1981-2007. – W latach 1994-1998 byłem wikariuszem w tej parafii. Przyszedłem tutaj jako młody kapłan mając 4 lata kapłaństwa. Spotkałem tutaj ks. Prałata Alfreda Mąkę. Zawsze będę Księdza cenił za wielką kulturę, inteligencję i wiedzę. Zawsze Ksiądz z wielkim szacunkiem traktował wszystkich księży Wikariuszy, także tych młodych. Dziękuję. – mówił nowy Proboszcz.

Ks. kanonik Krzysztof Nojman przedstawił wszystkich wikariuszy pracujących w parafii. Ks. Adrian Jurek – w parafii od 2 lat, zajmuje się młodzieżą, uczy w szkole, jest kolarzem, który potrafi dziennie przejechać 130 km, kapłanem jest 11 lat. Ks. Mateusz Setecki – przez ostatnie 4 lata był kapelanem szpitala w Pleszewie, ma 7 lat kapłaństwa. Ks. Paweł Wczesny – przybył z parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie, 3 lata kapłaństwa. Ks. Jakub Rachwalski – najmłodszy, w maju otrzymał święcenia kapłańskie, pochodzi z Krotoszyna. Proboszcz wspomniał również o kleryku, Aleksym Stasiaku, który ukończył 3 rok studiów i formacji.

2015-07-06 ok24.tv fot. konkatedra ostrów