Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi Ostrów Wielkopolski, spotykając się w Forum Synagoga z mieszkańcami miasta.

 W środę 20 lutego o godzinie 11:30 w Forum Synagoga Rzecznika Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar spotka się z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego. Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby opowiedzieć Rzecznikowi o ważnych problemach, z którymi się zmagają, zwłaszcza o tym, co jest ważne dla regionu, ale też i o rzeczach dobrych, które warto upowszechnić w całym kraju.

Rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar wychodzi z założenia, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism i publikacji, dlatego też od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.

W pierwszej części spotkania Rzecznik krótko opowie na czym polega jego praca, a następnie odda głos uczestnikom spotkania, wysłuchując i odnotowując wszystkie zgłaszane tematy i problemy.  Dodatkowo zgłaszający mogą liczyć na informację zwrotną, jaki bieg nadano jego sprawie.
Spotkanie jest otwarte i bezpłatne więc wystarczy na nie przyjść. Nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie udziału. Jednak ułatwia ono organizację i przygotowanie merytoryczne spotkania. Dlatego w imieniu organizatorów zachęcamy do wcześniejszego pisemnego zgłoszenia za pośrednictwem formularza lub maila zagadnień dotyczących naruszania praw człowieka lub lokalnych problemów i spraw.

Link do formularza:
www.rpo.gov.pl/formularz/spotkania-w-Wielkopolsce
Kontakt i zgłoszenia:
mailowy: spotkaniaregionalne@brpo.gov.pl
telefoniczny: (22) 55 17 989