Przerwę techniczną lub serwisową od 11 do 13 września będą miały PKO BP, Inteligo, mBank, ING Bank Ślaski, Idea Bank, BNP Paribas, Bank Pocztowy, Envelo, oraz Bank BPS.
Wiele osób może mieć problemy z płatnościami internetowymi, płatnościami kartą, czy nawet wypłatą gotówki. Przerwy techniczne na prace serwisowe zapowiedziało kilka banków. Wśród nich największy bank w Polsce, PKO BP. Banki zwracają się z prośbą o wykonanie ważnych transakcji przed pracami serwisowymi.
PKO BP przeprowadzi prace modernizacyjne w nocy z sobotę na niedzielę 13 września. Od północy do godz. 12:30 nie będzie działał serwis internetowy i telefoniczny iPKO oraz iPKO biznes, nie wykonacie także płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. W czasie przerwy nie skorzystacie też z aplikacji IKO w godzinach 00:00-06:00. Po tej godzinie do 12:30 możliwe będzie jedynie wypłacanie pieniędzy z bankomatów oraz wykonanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych.
Prace serwisowe w ING Banku Śląskim
ING Bank Śląski będzie problemy związane z rzadziej używanymi funkcjami niż płatności, problemy nie będą tak dotkliwe. Od północy z sobotę na niedzielę do 5:30 mogą wystąpić problemy przy korzystaniu z wpłatomatów, czy podczas obsługi kart w ING Business. Mniej problematyczne rzeczy, których nie można zrobić to: realizować płatności kartą w internecie ze standardem 3DSecure (transakcje potwierdzane jednorazowym kodem SMS), aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, zamówić kart płatniczych, przypisać do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile, dodać kart Mastercard w portfelach mobilnych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), a także wykonać operacji na rachunku karty kredytowej.
BNP Paribas z przerwą techniczną
Klienci BNP już dzisiaj będą mieli problemy. W nocy z piątku na sobotę od 22:00 mogą wystąpić kłopoty z logowaniem do: BiznesPl@net, Mobile BiznesPl@net, GOmobile Biznes i BNP Paribas Connect Host to Host.

Nie zalogujesz się do Idea Banku
Również dzisiaj, od piątku 11 września do usług internetowych nie zalogują się klienci Idea Banku. Problemy potrwają od 22:00 do 6:00 w sobotę 12 września.

Przerwa w dostępie do usług Banku Pocztowego i Envelo
Problemy z dostępem do bankowości internetowej wystąpią także w Banku Pocztowym oraz Envelo. Prace modernizacyjne zaczynają się w sobotę 12 września o 22:00 i będą trwać maksymalnie do 6:30 niedzieli 13 września.

Dwie przerwy w banku BPS
Pierwsza w piątek 11 września o godz. 23:00 i potrwa do godz. 2:00 dnia następnego. W ciągu tych trzech godzin nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości elektronicznej.

W niedzielę 13 września w godz. 1:00-4:00 nieczynna będzie natomiast infolinia banku. W tym czasie będzie można jednak zastrzec kartę przez portal Kartosfera lub podany na stronie banku numer telefonu.

Prace technicznie w mBanku
W mBanku prace serwisowe będą dotyczyć tylko platformy eMakler. Przerwa będzie trwała dwa dni od soboty 12 września od godz. 8:00 do niedzieli 13 września do godz. 20:00.