W połowie roku Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski zmieni swoją siedzibę.  Nowa placówka będzie mieścić się przy ulicy Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim. To budynek dawnego Młodzieżowego Domu Kultury. Na razie trwa w nim  gruntowny remont związany z termomodernizacją obiektu.  Prace są już bardzo zaawansowane. Wewnątrz budynku wkrótce rozpocznie się malowanie  ścian oraz montaż podłóg i drzwi.  Na finiszu jest zakładanie wszystkich instalacji.

Remont budynku kosztować będzie w sumie prawie 2 miliony złotych. Pieniądze na remont pochodzą z dwóch źródeł: budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła prawie 735 tysięcy złotych.

Na parterze budynku znajdą się biura m.in.: obsługi klienta, kasa urzędu, zamówienia publiczne, ochrona środowiska, podatki oraz gabinet zastępcy wójta. Na I piętrze swój gabinet będzie miał wójt gminy, sekretarz, skarbnik gminny, dział księgowości, biuro rady gminy oraz salka konferencyjna.  II piętro zajmą działy m.in.: promocji gminy, kadry, płace, sprawy obywatelskie oraz OSP.

Remont rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku. Na początku ekipa budowlana będzie musiała wzmocnić stropy, które są drewniane i w kiepskim stanie.  Nie obejdzie się bez czyszczenia i impregnacji grzybobójczej. Stropy na poddaszu zostały całkowicie wymienione. Część ścian została wyburzona, część dobudowana. Ściany działowe zostaną poddane gruntownej renowacji. Dodatkowo mury będą ocieplone od wewnątrz, podobnie piwnica budynku. Nowe będą wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania.

Urząd Gminy w budynku przy Alejach Powstańców Wielkopolskich mieści się od 1973 roku. W 2009 roku gmina wynajęła dodatkowe pomieszczenia od Starostwa Powiatowego. Po przeprowadzce dotychczasowy budynek urzędu zajmie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który dziś mieści się w dzierżawionych  pomieszczeniach na ostrowskim rynku.

Budynek dawnego MDK-u kosztował ponad 600 tysięcy złotych. Gmina zakupiła obiekt od Powiatu Ostrowskiego w połowie 2016 roku.

2019-01-04 ok24.tv