A jednak powstanie. Na działce przy ulicy Kompałły. Mowa o nowej siedzibie Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim. Nowa siedziba prokuratury rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim jest niezbędna. Obecne pomieszczenia na piętrze sądu rejonowego są zdecydowanie za małe – prokuratura ma do dyspozycji ponad 300 metrów kwadratowych.

teren1-680x496_c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O konieczności budowy lub adaptacji obiektu na nową, większą siedzibę, mowa jest od blisko 10 lat. Wciąż jednak na inwestycję brakowało pieniędzy. Obecny szef prokuratury okręgowej Paweł Szymanowski ma już zgodę prokuratora generalnego i liczy na to, że budowa ruszy w 2018 roku.

– W tym roku chcemy jeszcze pozyskać pieniądze na projekty – mówi prokurator Szymanowski.

Obecnie prokuratorzy dosłownie cisną się na 300 metrach kwadratowych. Nowa siedziba ma mieć co najmniej 3 razy więcej powierzchni, by spełniała wszystkie standardy. Wcześniej wyliczono, że na budowę nowej siedziby potrzeba aż 9 milionów złotych. Tak wynikało ze wstępnych planów i obliczeń. Budynek miał już stać przy ulicy Kompałły, ale Ostrów nie znalazł się w ostatnich latach w planach inwestycyjnych prokuratury generalnej.

2017-02-09 ok24.tv