Radny kontra prezydent

Radny Wojciech Matuszczak i radni Klubu Platformy Obywatelskiej chcą, by blisko 2 miliony 200 tysięcy złotych z nadwyżki w budżecie z podatku CIT i PIT z 2014 roku oraz zsumowanych oszczędności na przetargach drogowych z tego samego czasu przeznaczyć  na wykupy gruntu po dawnych ZNTK. Prezydent Beata Klimek woli jednak przeznaczyć te pieniądze na dokończenie budowy i remontów dróg w poszczególnych osiedlach. Na tym tle doszło do kolejnego ostrego sporu pomiędzy prezydent Klimek z radnym Matuszczakiem, który zarzucił prezydent miasta opieszałość. B. Klimek nie pozostała dłużna stwierdzając, że radny jest „oporny na wiedzę”.

 

Bilet z kasy lub z internetu

Od początku czerwca, dzięki wprowadzeniu przez samorząd miejski zintegrowanego systemu obsługi sprzedaży, można bez wychodzenia z domu kupić bilety na interesujący koncert, seans filmowy, czy festiwal w trzech największych miejskich instytucjach kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim: Ostrowskim Centrum Kultury, kinie „Komeda” i  Forum Synagoga. Dzięki temu, miasto ma teraz pełną kontrolę nad sprzedażą biletów w kasach i poprzez Internet, a klient otrzymuje pełną możliwość wyboru sposobu zakupu biletu na interesującą go imprezę.

 

Liderzy zostają

Batalia o Tomasza Ochońkę zakończyła się zwycięstwem ostrowskiej Stali. Najlepszy zawodnik na pierwszoligowych parkietach minionego sezonu mimo wielu ofert postanowił nadal grać w zespole BM Slam Stal Ostrów. W jego ślady poszli również inni koszykarze: Adrian Mroczek – Truskowski i Wojciech Pisarczyk.

 

Tak rodziła się ostrowska samorządność cz. II

26 maja 2015 roku – a więc dokładnie w przeddzień 25-rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w Ostrowie Wielkopolskim, redakcje Gazety Ostrowskiej i telewizji internetowej ok24.tv zorganizowały debatę o tych pierwszych całkowicie wolnych wyborach. Wzięli w niej udział ludzie, którzy współtworzyli podwaliny ostrowskiej samorządności. Spotkanie było w całości na żywo transmitowane w internecie, a my prezentujemy drugą część zapisu tej niezwykłej, żywej lekcji lokalnej historii. Nasi goście mówią między innymi o stanie miasta w 1990 roku, kulisach pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej, dlaczego Mirosław Kruszyński został prezydentem miasta i o tworzeniu podstaw ostrowskiej gospodarki komunalnej.

 

Filmowe święto zawita do Ostrowa

Kilkanaście najlepszych ubiegłorocznych polskich filmów, doborowe grono gości z Robertem Gonerą, Pawłem Sztompke, Bartoszem Chajdeckim, Tymonem Tymańskim Maciejem Balcarem, spotkania z filmowcami, projekcje plenerowe, warsztaty filmowe i dubbingowe oraz koncerty, między innymi z udziałem laureata nagrody Grammy, Włodka Pawlika. To wszystko i znacznie więcej można będzie zobaczyć podczas tegorocznego 4. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy, który odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim w dniach 19-26 czerwca.

 

Naprawią, co zepsują

Powiat ostrowski dba o swoje drogi wykorzystywane przez wykonawcę budowy II odcinka obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. W podpisanym porozumieniu główny wykonawca  – firma Mota Engil – zobowiązał się do przywrócenia dróg używanych do celów transportowych, do stanu sprzed inwestycji.

 

Ostrowianie z apetytem na życie

3 czerwca w Gimnazjum nr 1 odbyło się uroczyste podsumowanie II Ostrowskiego Testu Coopera organizowanego przez Gimnazjum nr 1 i Klub Sportowy ICE MAT TEAM. W ramach II Ostrowskiego Testu Coopera odbywał się równolegle piknik „Apetyt na życie” na którym miedzy innymi promowano ideę transplantologii.

Przygotował: Jarosław Wardawy – redaktor naczelny Gazety Ostrowskiej

GAZETA_10