Ostrów pożegnał lato na Piaskach

Był Festiwal Sportu, prezentacje ostrowskich drużyn sportowych, pokazy taneczne, próba bicia rekordu w maratonie zumby, a na koniec biesiadowanie połączone ze wspólnym śpiewaniem. Mimo to tegoroczny Festyn pn. „Żegnamy lato na rok” obejrzało mniej ostrowian, niż przed rokiem. Sporo widzów odebrała ciesząca się dużą popularnością zumba na Piaskach, podczas której próbowano pobić rekord Polski w ilości tańczących osób. Zabrakło bardzo niewiele, bo zaledwie… 26 tancerzy.

 

Płacić, czy nie płacić za parkingi?

W Ostrowie opłaty za miejsca postojowe pobierane są bezprawnie – twierdzą niektórzy kierowcy widząc brak prawidłowego oznakowania na wielu miejscach parkingowych. Miejski Zarząd Dróg twierdzi, że nawet jeśli nie wszędzie zdążono wymalować odpowiednie oznaczenia, nie zwalnia to nikogo z konieczność.

 

Milion złotych dla ostrowian

Ścieżki rowerowe, aktywizacja seniorów, samochód dla strażaków, psie toalety, czy podwórzec miejski po ostrowsku. To tylko niektóre z propozycji do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostrowianie sami zdecydują, na które z  nich zostanie wydany przeznaczony na ten cel 1 mln zł. zabezpieczony w budżecie miasta.

 

Rowerem pod prąd po Wolności

Rowerem po ul. Wolności w obydwie strony! Tak można już tamtędy jeździć. Od strony Raszkowskiej popedałujemy jezdnią, a od strony Partyzanckiej – pierwszym w Ostrowie kontrapasem. Pasem dla rowerów, pomalowanym na czerwono, już można jeździć; cała wyremontowana ulica zostanie oddana do użytku do końca września.

Będzie okno życia

W Ostrowie Wielkopolski powstanie „okno życia”. Jeśli zgodę wyrazi konserwator zabytków i władze duchowne Zgromadzeniem Sióstr Świętej Elżbiety, takie miejsce będzie mogło powstać w ścianie siedziby zgromadzenia w Ostrowie przy ulicy Gimnazjalnej.

 

Pomidorowy zawrót głowy

Pomidor i kolor czerwony były głównymi tematami oryginalnego festynu przygotowanego przez szkołę w Lamkach, gmina Ostrów Wielkopolski. Dzieci i rodzice uczestniczyli w konkursach, recytowali wiersze, uprawiali sport i przede wszystkim dobrze się bawili – mimo bardzo złej pogody.

 

KULTURA:

Obszary elektroniki – Patryk Cannon

Producent muzyki elektronicznej, organizator imprez z cyklu Elektrobar, wcześniej gitarzysta i wokalista punkowych formacji – Patryk Cannon. Ten muzyk z Odolanowa na swoim koncie ma kilka wydanych epek, mnóstwo zagranych oraz zorganizowanych koncertów, udział w festiwalach. Porusza się głównie w muzyce elektronicznej, choć nie stroni od eksperymentów. O tym, jak gra, można się będzie przekonać na żywo już za miesiąc, gdy wystąpi ze swoim solowym projektem w Fanaberii.

Przygotował Jarosław Wardawy – redaktor naczelny „Gazety Ostrowskiej”

Ostrowska10