Michałków uziemiony

Od kilku dni wiadomo, że w tym roku – po raz pierwszy od pięciu lat – nie odbędzie się festyn lotniczy w Michałkowie. Postanowiliśmy poszukać odpowiedzi dlaczego tak się stało, czego zabrakło i czy to oznacza koniec tej popularnej imprezy. Wnioski z tych poszukiwań mogą się okazać zaskakujące – i to dla wielu stron.

 

Lipscy chcą, by powiat przejał Lewków

Spadkobiercy ostatniego prawowitego właściciela pałacu w Lewkowie, rodzina Lipskich, są zaniepokojeni, że ktoś o tym samym nazwisku chce przejąć pałac. Wydali w tej sprawie stosowne oświadczenie.

 

LO Sióstr Salezjanek im. Piątki Poznańskiej

Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek ma swojego patrona, którym jest Piątka Poznańska. Wyboru spośród trzech propozycji dokonali w głosowaniu uczniowie, rodzice i nauczyciele.

 

Strażackie manewry w środku lasu

12 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Ostrów Wielkopolski oraz jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej – razem ponad 80 strażaków – wzięło w miniona sobotę udział w gminnych manewrach pożarniczych. W lesie niedaleko Lamek sprawdzano między innymi, jak strażacy radzą sobie z usuwaniem przeszkód naturalnych z drogi, ratowaniem poszkodowanych w wypadku oraz przy zdejmowaniu gniazd szerszeni.

 

Przynieś butelki, odbierz drzewko

Ideą akcji „Drzewka za butelki” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. Do udziału w akcji samorząd miejski zaprasza wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wezmą udział w tegorocznym Festynie Rodzinnym „majOSTaszki” 9 maja 2015 r.

Przygotował: Jarosław Wardawy – redaktor naczelny Gazety Ostrowskiej

ZEPGOS0429s001 kopia