Ostrów wspiera swój biznes

Ostrów Wielkopolski ma poważne narzędzie do wspierania lokalnej przedsiębiorczości. Kosztem  niemal 12 mln zł oddano do użytku Ostrowski Park Przemysłowy. Przedsiębiorcy otrzymali w nim gotowe powierzchnie produkcyjne i magazynowe z pełnym zapleczem biurowym i socjalnym. OPP będzie również kompleksowo wspierać lokalny biznes poprzez szereg usług, od wsparcia logistycznego i doradztwa, po pomoc w pozyskiwaniu środków unijnych.
Absolutorium „w cuglach”

Jednogłośnie „za” głosowała w poniedziałek Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego nad udzieleniem absolutorium dla prezydent miasta Beaty Klimek.  Podczas dyskusji podkreślano, że ta wyjątkowa – jak na Radę Miejską Ostrowa Wielkopolskiego – zgodność wynika głównie z tego, że obecna Rada Miejska oceniała budżet poprzedniego prezydenta miasta.

 

Rajski u wszystkich na plusie

Rada Powiatu Ostrowskiego jednogłośnie udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Ostrowskiego za wykonanie budżetu w 2014 roku. Radni zwracali uwagę na wypracowanie nadwyżki budżetowej i wiele nowych inwestycji.

 

Akademicki jubileusz

21 listopada obchodzone będzie 15-lecie Wydziału Zamiejscowego w Ostrowie Wielkopolskim Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. W tym czasie uczelnia wykształciła 4700 absolwentów, dzięki którym znacząco wzrósł potencjał społeczny i gospodarczy Południowej Wielkopolski.

 

KULTURA:

Tydzień z filmem do… słuchania

Zespół Enchanted Hunters wyjechał z Ostrowa z Grand Prix Komeda Muzyka Polskiego Filmu. Podczas ośmiodniowego festiwalu publiczność mogła zobaczyć 24 filmy, w tym konkursowe, uczestniczyć w koncertach m.in. Włodka Pawlika, wziąć udział w spotkaniach z gośćmi czy w warsztatach. Przede wszystkim jednak, oglądając filmowe obrazy, nastawiała się na słuchanie zawartej w nich muzyki, która to oceniana jest na ostrowskim wydarzeniu.

 

Jarocińska prehistoria rocka

W tym roku przypada 45 rocznica rockowania jarocińskiego, a Wielkopolskie Rytmy Młodych były pra początkiem dzisiejszych festiwali. To wciąż bardzo mało znana karta historii polskiego rocka. Współtworzył ja ostrowianin, Krzysztof Wodniczak, wciąż związany ze swoim rodzinnym miastem, mimo że od kilkudziesięciu lat mieszka w Poznaniu, który dzieli się z nami swoimi wspomnieniami.

 

Srebrna Con Forza

Dwa drugie miejsca i tyleż „srebrnych Dyplomów” przywiózł Chór Mieszany „Con Forza” Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, pracujący pod kierunkiem Janusza Lipińskiego, z X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej „Musica Sacra Bratislava”. To duży sukces, gdyż pozom konkursu był bardzo wysoki.

 

RELIGIA:

Zmiany duszpasterzy w Ostrowie

Z dniem 1 lipca w ostrowskich parafiach nastąpiła zmiana wart proboszczowskich. W minioną niedzielę parafianie żegnali odchodzących pasterzy.  Na emeryturę przeszedł ks. prałat Tomasz Ilski z ostrowskiej konkatedry, który przez osiem lat zarządzał największą parafią w Ostrowie. Kapłan nie żegna się z parafią, ponieważ nadal będzie mieszkał przy kościele. Zastąpi go ks. kanonik Krzysztof Nojman

 

SPORT

Dostali lanie w Rybniku

Niestety, nie udało się podtrzymać passy zwycięstw zawodnikom ŻKS Ostrovii. W zaległym meczu w Rybniku zespół Marka Cieślaka musiał uznać wyższość rywali. Ostrowianie przegrali 30:60.

 

Znane plany Ostrovii

Dokładnie 6 lipca drużyna seniorów Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski rozpocznie przygotowania do nowego sezonu na boiskach III ligi. W trakcie okresu przygotowawczego trener Piotr Konstanciak planuje rozegranie sześciu spotkań kontrolnych.

 

Przygotował: Jarosław Wardawy – redaktor naczelny

ZEPGOS0701s001 kopia