Stal już weryfikowana

Po niedawnej wizycie przedstawicieli Polskiej Ligi Koszyków już wiadomo, co trzeba zrobić, że Stal Ostrów została dopuszczona do rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej. Jednym z warunków jest rozbudowa hali, w której klubowi ma pomóc miasto.

 

Ostrowianie maszerowali dla życia i rodziny

Ponad tysiąc osób wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny. Uczestnicy w niedzielne popołudnie, 14 czerwca, przeszli ulicami naszego miasta.

 

Pomagają chorym dzieciom już od 25 lat

Jubileusz 25-lecia działalności obchodziło Stowarzyszenie ,,Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski”. Spotkanie z udziałem członków, przyjaciół i sympatyków tej organizacji oraz jej darczyńców odbyło się w piątek, 12 czerwca w Forum Synagoga.

 

Miejska kasa na zabytki

Miasto dofinansuje prace konserwatorskie w sześciu ostrowskich obiektach zabytkowych. Dotacje przyznawane są właścicielom kamienic i budynków użyteczności publicznej, które nie stanowią własności miasta. Miejską dotację otrzymały wszystkie zgłoszone budynki, a pula przeznaczona na konserwację ostrowskich zabytków wyniosła 150 tys. zł.

 

Ostrowianie z apetytem na życie

3 czerwca w Gimnazjum nr 1 odbyło się uroczyste podsumowanie II Ostrowskiego Testu Coopera organizowanego przez Gimnazjum nr 1 i Klub Sportowy ICE MAT TEAM. W ramach II Ostrowskiego Testu Coopera odbywał się równolegle piknik „Apetyt na życie” na którym miedzy innymi promowano ideę transplantologii.

 

Na Zębcowie zabawa

Przy pięknej pogodzie, setki ostrowian w różnym wieku bawiło się w minioną niedzielę podczas osiedlowego festynu przygotowanego przez Radę Osiedla nr 7 Zębców Zacisze. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Przygotował: Jarosław Wardawy – redaktor naczelny Gazety Ostrowskiej

ostrowska17a