Leżącego na ulicy noworodka znaleziono w poniedziałek nad ranem w Ostrowie Wielkopolskim. Prawdopodobnie urodził się dziś w nocy, miesiąc przed terminem. Dziecko zostało porzucone na osiedlu domów jednorodzinnych. Chłopiec żyje, ale jest w ciężkim stanie. Mundurowi szukają matki dziecka.

OBRAZ_POLICJA13Dziecko trafiło do szpitala przed godziną szóstą rano. Zostało przywiezione w stanie średnio ciężkim. W tym momencie przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.  – Chłopiec urodził się dziś w nocy, na miesiąc przed terminem – mówi Katarzyna Tuzel, zastępca ordynatora neonatologii w Ostrowie Wielkopolskim. – Trafił w stanie średnio ciężkim, co oznacza, że miał zachowane czynności oddechu i krążenia, ale był silnie wyziębiony. Ma też otarcia skóry, które są efektem urazu porodowego.

Dziecko znaleziono około godz. 5.30 w poniedziałek. Leżało przy ulicy Nowa Kępa w Ostrowie Wielkopolskim. – Nagie dziecko było porzucone na progu jednego z domów. Mieszkańcy okryli chłopca jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia ratunkowego – mówi Artur Kurczaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – W tym momencie sprawdzamy nagrania z kamer umieszczonych na pobliskiej stacji benzynowej. Być może w ten sposób uda nam się natrafić na  ślad osoby, która chłopca zostawiła.

Zostały też powiadomione wszystkie okoliczne szpitale. Możliwe, że kobieta była pacjentką jednej z tych placówek i opuściła ją tuż przed porodem.

2015-08-03 ok24.tv za faktykaliskie.pl