[jwplayer mediaid=”4805″]

 

Wre praca przy przebudowie ul. Kaliskiej, która będzie droga dojazdową do węzła obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Miasto Ostrów Wielkopolski rozpoczyna inwestycje, które wpisują się w te prace. Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ul. Kaliskiej, Brackiej i Nowa Krępa oraz remont nawierzchni na tej ostatniej.

– Przebudowa skrzyżowania ulic: Brackiej, Kaliskiej i Nowa Krępa ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz uporządkowanie ruchu samochodowego w tym rejonie – mówi prezydent Beata Klimek. – Prace budowlane, które są po stronie miasta, planujemy zakończyć wraz z końcem października. Jesteśmy jednak uzależnieni od harmonogramu i postępu prac Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do którego musimy się dostosować. Termin ten zatem może ulec zmianie. Prosimy mieszkańców Ostrowa, i nie tylko, o cierpliwość, ponieważ utrudnienia w tym rejonie będą w czasie prac odczuwalne.

Skrzyżowanie tych trzech ulic, które dotychczas w ul. Kaliską wchodziły w różnych miejscach, zostanie sprowadzone do jednego punktu. Oznacza to, że przebieg dróg w tym rejonie zmieni się w znaczący sposób.

– Przebudowa w tym rejonie trzech skrzyżowań polegać będzie na tym, że w miejsce obecnie funkcjonujących, niezależnych od siebie wlotów ulic Brackiej, Kaliskiej i owej Krępy powstanie jedno podwójne skrzyżowanie, na którym zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. – Będą nią objęte wszystkie strumienie ruchu – tak ruch pojazdów, jak i ruch pieszych. Planowana przebudowa poprawi bezpieczeństwo pieszych ponieważ będzie tu można bezpiecznie przejść przez jezdnię, a jest to trasa, którą również poruszają się uczniowie. Ze względu na sygnalizację świetlną wjazd w aleje Słowackiego będzie także dużo bezpieczniejszy i bardziej uporządkowany. Tak z ulicy Brackiej, jak i z Kaliskiej będzie można wyjeżdżać i w prawo, i w lewo, nie będzie tych utrudnień, które były do tej pory.

Do tej pory ulica Bracka włączała się w północną jezdnię, a ulica Nowa Krępa i Kaliska w jezdnię południową, ale na dwóch skrzyżowaniach. Wszystkie te ulice wprowadzone zostaną do jednego skrzyżowania. Ulica Bracka będzie przebudowana w ten sposób, że zostanie ona wyprowadzona do wspólnego skrzyżowania przez teren Bractwa Kurkowego.

Wylot ulicy Nowa Krępa przy restauracji McDonalds zostanie zlikwidowany. Teren docelowo będzie zagospodarowany przez tę restaurację, która jest jego właścicielem, a kupując działkę zagwarantowała miastu pełną obsługę komunikacyjną ulicy Nowa Krępa do czasu przebudowy tego skrzyżowania. Łączny koszt miejskich inwestycji w tym rejonie to ponad 600 tysięcy złotych. Środki te pochodzą z miejskiego budżetu.

tekst: Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego