Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim wciąż nie ma zapowiadanej nowej siedziby. Niewykluczone, że nie będzie mieć również gruntu pod jej budowę. W kwietniu minie 5 lat kiedy to miasto przekazało prokuraturze działkę przy Stadionie Miejskim, i na której w tym czasie, miał stanąć budynek. Ale jak widać gołym okiem – nie stanął.

teren

Zgodnie zapisami podpisanego w kwietniu 2011 roku aktu notarialnego – między szefem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim a władzami miasta – Ostrów przekazał prokuraturze teren przy ulicy Kompałły w wieczyste użytkowanie na 40 lat. Ale pod warunkiem, że nowa prokuratura stanie w ciągu pięciu. Te pięć właśnie mijają i zgodnie z zapisami aktu teren powinien wrócić do miasta – bo prokuratura z powodu braku pieniędzy budynku nie postawiła.

Ale – jak informuje jej rzecznik – prokurator Janusz Walczak – w ostatnich dniach grudnia ubiegłego roku  prokuratura zawnioskowała do miasta o przedłużenie tego okresu. I teraz ruch jest po stronie miasta. Śledczy liczą, że po pierwsze będzie zgoda miasta na wydłużenie tego okresu i po drugie – że w budżecie państwa w końcu pojawią się pieniądze na nową siedzibę prokuratury rejonowej. Obecnie prokuratorzy zajmują część piętra w budynku Sądu Rejonowego.Prokuraturze oferowano inne budynki i lokalizacje m.in. dawnego budynku MDK przy Gimnazjalnej. Obiekt miał jednak zbyt mało miejsc parkingowych.

Warunkiem prokuratury był parking i bliskość do budynku sądu. Te dwa postulaty spełniała lokalizacja przy ul. Kompałły. 

2016-01-13 ok24.tv