Jest śledztwo w sprawie zawiadomienia dotyczącego okoliczności konkurs na stanowisko prezesa Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego, którego zwycięzcą z grona 11 kandydatów został funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego – Mariusz W. Postanowienie w tej sprawie wydała Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie.


„Jako jego przedmiot wskazano zachowania mogące wyczerpywać znamiona przestępstwa z artykułu 231 Kodeksu Karnego, które polega na przekroczeniu uprawnień, bądź niedopełnieniu obowiązku przez funkcjonariusza publicznego” – powiedział Radiu Centrum prokurator Janusz Walczak:

„W opisie zdarzenia, które jest przedmiotem postępowania, wskazano na związek rozważanego przekroczenia uprawnień, bądź niedopełnienia obowiązku przez funkcjonariuszy publicznych, powołanych do czynności związanych z przebiegiem przetargu na stanowisko prezesa jednej ze spółek komunalnych”.

W ramach prowadzonego postępowania konieczne jest dokonanie ustaleń odnośnie kwestii związanych z przebiegiem i przygotowaniem konkursu. – Po skompletowaniu materiału dowodowego będzie możliwość poddania go ocenie prawno-karnej i podjęcia decyzji merytorycznej – dodał Janusz Walczak.

2015-07-13 ok24.tv za rc.fm