Prokurator Alina Poczta z Prokuratury Rejonowej w Ostrowie  Wielkopolskim nagrodzona przez Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego

30 października 2017 r. w siedzibie Prokuratury Krajowej w imieniu Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski w dowód uznania postanowił nagrodzić Prokurator Alinę Pocztę „za działania nacechowane empatią i osobistą odwagą, które  pozwoliły na uratowanie osoby znajdującej się w trudnym położeniu, bezpośrednio zagrażającym jej życiu”.

Pełniąca na co dzień obowiązki Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wlkp. w dniu 22 października 2017 w godzinach wieczornych, po godzinach pracy, na terenie jednego z zbiorników wodnych udzieliła pomocy 43-letniej kobiecie znajdującej się w stanie zagrożenia życia.

Prokurator Krajowy wręczając nagrodę pogratulował Pani Prokurator determinacji w ratowaniu drugiego człowieka, opanowania i szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia. Podziękowania za wzorową postawę złożył również Prokurator Regionalny w Łodzi Jarosław Szubert oraz Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim Paweł Szymanowski.