Nie pracownicy Urzędu Miejskiego, ale  firma zewnętrzna wykona dokumentację projektowo-kosztorysową wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa centrum przesiadkowego zlokalizowanego pomiędzy ulicami Wojska Polskiego a Dworcową” w Ostrowie Wielkopolskim. Magistrat rozstrzygnął przetarg na to zadanie. Zadanie za nieco ponad 121 tysięcy złotych wykona firma „Projektowanie konstrukcyjno-budowlane i architektoniczne inż. Wojciech Lepszy z Ostrowa Wielkopolskiego.”

Zewnętrzna firma musi przygotować całą niezbędną dokumentację o raz uzyskać pozwolenie na budowę. Czas na wykonanie zadania – to koniec stycznia 2017 roku. Centrum Przesiadkowe ma powstać na terenach pomiędzy ulicą Wojska Polskiego i Dworcową. Środki na jego powstanie mają pochodzić z tzw. ZITów czyli Zintegrowanych Inwestycji terytorialnych – wydzielonego budżetu i osobnych środków dla Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Sama budowa Centrum Przesiadkowego kilka razy była tematem gorących dyskusji radnych na sesjach. Czy budowa centrum przesiadkowego na terenach powojskowych koło Kauflandu, to rzeczywiście dobry pomysł? Przecież od momentu zakupu tych ziem po preferencyjnych cenach od Agencji Mienia Wojskowego mówiło się o budowie tam hali widowiskowo – sportowej. Tematem budowy centrum przesiadkowego interesował się radny Wojciech Matuszczak.

– Wydaje mi się, że ten bardzo atrakcyjny teren, wokół którego znajdują się dwa markety, a wkrótce ruszy budowa kolejnego na terenach należących do PKS-u, można lepiej wykorzystać – twierdzi radny. – Centrum przesiadkowe nie jest najważniejszą inwestycją, na którą czekają mieszkańcy Ostrowa. Radny Wojciech Matuszczak przypomina, że od ,,zawsze” mówiło się, że to tereny pod przyszłą halę sportową. Zaznacza także, że stawiając halę właśnie w tym miejscu, mamy już wybudowaną część parkingów, które są w każdej chwili do wykorzystania – mówił w czerwcu 2015r. radny Wojciech Matuszczak.

Podobne centrum planuje pobudować Kalisz.

– Centrum przesiadkowe jest wymogiem, który musimy spełnić – mówił Wojciech Matuszczak. – Ale nie trzeba budować centrum w tak atrakcyjnym miejscu. Spokojnie mogę wskazać dwa inne miejsca, w których owe centrum można wybudować. Należy w tym temacie współpracować z przewoźnikami takimi jak PKS i PKP. Myślę, że na sesji jestem gotowy zaproponować pewne rozwiązania.

HopStop Ostrów Wielkopolski zlokalizowany będzie na obszarze obecnego dworca PKS przy ul. Dworcowej. Na terenie znajdującym się w odległości 300 m od dworca PKP oraz 200 m od handlowej części ulicy Raszkowskiej.

Tymczasem inwestor, który zakupił sąsiadujące z miejską działką tereny dawnego dworca PKS postawi parterowy obiekt usługowo-handlowy wraz z dworcem autobusowym w formule Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Łączna powierzchnia GLA ma wynosić ok. 4500 m2. Jak informuje inwestor na terenach dawnego dworca PKS powstanie ogólnodostępny parking naziemny dla 210 samochodów, który będzie dostępny zarówno z ulicy Dworcowej, jak i Wojska Polskiego.
adbcc0b32c109ad6f3a7809e8a0f28d8
W obiekcie znajdą się operatorzy następujących branż: spożywczej, drogeryjnej, RTV / AGD, apteka, sieciowe sklepy odzieżowe i obuwnicze oraz lokalni najemcy.

Więcej na ten temat – tutaj

2016-08-08 ok24.tv fot. katharsis develompent