Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wlkp zakończył skierowaniem aktu oskarżenia śledztwo przeciwko trzem mieszkańcom Kalisza w wieku 29,35 i 36 lat, którym zarzucono, że wytworzyli znaczną ilość substancji psychotropowych w  postaci amfetaminy oraz posiadali  znaczną ilość środków odurzających.

Jak ustalono, w toku powierzonego Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu  postępowania, w jednym z wynajętych garaży na terenie Kalisza  mężczyźni stworzyli swoistego rodzaju laboratorium chemiczne, gdzie zostali zatrzymani na gorącym uczynku w trakcie nielegalnej  produkcji.

Na miejscu w chwili zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli przyrządy i odczynniki chemiczne służące do produkcji narkotyków, a także znaczną ich ilość, już wytworzonych: w tym ponad 2, 7 kg  substancji psychotropowej w postaci amfetaminy,  794 sztuki tabletek  ekstazy, płynów zawierające siarczan amfetaminy, a także ponad  930 gramów środków odurzającej w postaci  marihuany.

W oparciu o dokonane ustalenia procesowe Prokurator zarzucił podejrzanym wytwarzanie oraz posiadanie  wbrew przepisom o przeciwdziałaniu narkomanii w znacznych narkotyków ilościach.  Zarzucane czyny związane z wytwarzaniem znacznej ilości narkotyków zagrożone są  karą grzywny  i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.  Natomiast posiadanie znacznej ilości narkotyków  zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.

Z uwagi na zagrożenie surową karą oraz obawę matactwa prokurator wystąpił do sądu o zastosowania wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

2018-03-23 ok24.tv