Próba samobójcza w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Marszewie ! Podopieczny MOW-u próbował targnąć się na swoje życie, wieszając się na szaliku. Jego stan jest ciężki.

Do tragicznego zdarzenia doszło 8 maja około godziny 21:00, jednak dopiero teraz informacja o próbie samobójczej wychowanka, wyszła na jaw. Jak informuje sierż.szt. Monika Kołaska z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, chłopak chciał odebrać sobie życie, wieszając się na szaliku przymocowanym do pręta zabezpieczającego okno. Zdesperowanego kolegę znalazł jego współlokator. Z pętli uwolnił go jeden z wychowawców.

Ratownikom, którzy reanimowali chłopca udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Obecnie przebywa w pleszewskim szpitalu. Wciąż znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. Na razie nie wiadomo, jaki był powód tego, że chłopak zdecydował się na tak desperacki krok.

W MOW -ie już wcześniej dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń oraz popełniania przestępstw przez wychowanków. W ubiegłym roku policja była wzywana 18 razy. Większość interwencji dotyczyła oddalenia bądź ucieczki z ośrodka lub awantur z udziałem wychowanków.

2015-05-13 ok24.tv za pleszew.naszemiasto.pl