10.07.2017 r. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim został powiadomiony przez mieszkankę Ostrowa Wielkopolskiego o podejrzanym telefonie od mężczyzny podającego się za krewnego, który miał wypadek i potrzebuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszust chciał w ten sposób wyłudzić pieniądze. Na szczęście kobieta nie dała się oszukać i powiadomiła o tym fakcie policję. 

Policjanci apelują! Uwaga na oszustów.We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją dzwoniąc na numer 997.

W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za policjanta możemy być pewni – rozmawiamy z oszustem!

Nie działajmy pochopnie pod presja czasu-po rozmowie zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer telefonu, by opowiedzieć o zdarzeniu – nie może być ono tajemnicą

Apelujemy również do wszystkich, aby informowali swoich najbliższych, sąsiadów, znajomych ostrzegając ich przed działaniami oszustów. Czasami, jeden telefon wystarczy, by uchronić seniorów przed utratą oszczędności całego swojego życia.

2017-07-10 ok24.tv