Nowoczesne kryte lodowisko na zimę, kompleks sportowy na cały rok. Do tego zaplecze dla sportowców trenujących na miejskim stadionie. Kolejna inwestycja zmieniająca Kępno już wkrótce na starcie. Co ważne. Znacząco dofinansowano z rządowej rezerwy. Mimo to inwestycja stała się przedmiotem ataku na sesji kępińskiej Rady
Wciąż pachnąca świeżą farbą i lepiszczem ambicji kępińska koalicja od Nowoczesnej po PiS stara się silnie zaznaczyć swój brak poparcia dla burmistrza Piotra Psikusa. Tym razem padło na budowę sportowego obiektu na Marcinkowskiego.
Przypomnijmy. Stare i zniszczone boisko to ostatni zapuszczony fragment Alei Marcinkowskiego. Już wkrótce ma wyglądać podobnie jak całe otoczenie. Nowocześnie i funkcjonalnie.
W kompleksie znajdzie się także nowy budynek dla klubów pilkarskich. Trzy przestrzenne szatnie z pełną infrastruktura sanitarną, dwa magazyny na sprzęt sportowy, sala dla trenerów do analizy i odpraw meczowych, a także pomieszczenie dla fizjoterapeuty.
W obiekcie znajdzie się także strefa gastronomiczna. Samo lodowisko będzie działało zimą . Do dyspozycji mieszkańców będzie wypożyczalnia łyżew, poczekalnia, szatnie z indywidualnymi szafkami sterowane systemem zegarkowym.
Nowa koalicja próbuje inwestycję zablokować.

Jak widać radnemu nie tylko inwestycja przeszkadza, ale również informacja na jej temat. Można by to potraktować jako wyraz uznania, tyle że wiemy co się dzieje z mediami, które podpadają partyjnym kolegom pana radnego Jańskiego. Na ustawę w naszej sprawie raczej liczyć nie możemy, bo i rączki za krótkie i numer kapelusza nie ten.
A co Dziennika TV i lat 80… niech wymowne milczenie chroni radnego.