Grzegorz Sapiński wspólnie z Jarosławem Gowinem. Prezydent Kalisza zostanie współpracownikiem nowej formacji politycznej, która zostanie zaprezentowana 4 listopada podczas kongresu Polski Razem. Na piątkowej konferencji w Sejmie zapowiadającej nowe ugrupowanie, obok Jarosława Gowina pojawił się prezydent Grzegorz Sapiński, ostatnio bezpartyjny, ale w koalicji samorządowej z PiS i SLD. Do 2014 roku był członkiem Platformy Obywatelskiej.

źródło: twitter

„Łączy nas wiara w wolny rynek, niskie podatki, prywatną własność, a równocześnie przywiązanie do tradycyjnych wartości, tj. naród, patriotyzm i wiara chrześcijańska. Wszystkich nas łączy też przekonanie, że w polityce najważniejsza jest gospodarka” – mówił podczas piątkowej konferencji Jarosław Gowin.

O ile znane jest już „polityczne” zaplecze prezydenta Kalisza to Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego póki co bywa na spotkaniach i środowisk lewicowych i Prawa i Sprawiedliwości. Jest także członkiem „bezpartyjnego” ruchu samorządowców – tzw. prezydentów progresywnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W środowiskach zbliżonych do magistratu coraz częściej mówi się o tym, że PIS lub koalicjant partii rządzącej może poprzeć Beatę Klimek w kolejnych wyborach o ile partia nie wystawi swojego kandydata. A kandydatem w 2018r. miał być – podobno – obecny senator Łukasz Mikołajczyk, który jednak wolałby kontynuować pracę parlamentarzysty w Warszawie.

Decyzje partii poznamy z pewnością w II kwartale 2018r.

2017-11-07 ok24.tv za rc.fm