Absolutorium dla prezydenta Grzegorza Sapińskiego za 2014 rok stało się faktem. Za wykonaniem budżetu było 22 radnych przy 3 nieobecnych. Głosowanie odbyło się na ostatniej przed wakacjami, czwartkowej Sesji Rady Miejskiej Kalisza. „Dla nas było oczywiste, że będziemy głosowali na ‚tak’, ponieważ współwykonywaliśmy ten budżet i doskonale wiemy, co w nim jest zaksięgowane” – powiedział radny Platformy Obywatelskiej Dariusz Grodziński, w poprzedniej kadencji wiceprezydent Kalisza.


na fot. Dariusz Grodziński, radny PO

„Oprócz tego, że we wszystkich pozycjach w tabelach liczby się zgadzają, to uważamy, że oddaliśmy tej władzy miasto bardzo dobrze rozwijające się. Świadczy o tym chociażby wzrastająca ciągle wysokość wpływów z podatku PIT, wzrastająca liczba przedsiębiorstw zarejestrowanych w Kaliszu, rekordowo niskie bezrobocie i dużo rozpoczętych inwestycji, które są finansowane także przez urzędy centralne, chociażby remont ul. Łódzkiej, czyli siłą inercji to miasto się rozwija”.

„My – Sojusz Lewicy Demokratycznej i Prawo i Sprawiedliwość w poprzedniej kadencji w grudniu 2013 roku byliśmy przeciwni uchwaleniu tego budżetu, wskazywaliśmy na wiele błędów. Dziś, gdybyśmy nie udzielili absolutorium obecnemu prezydentowi, to tak naprawdę byłoby to niezgodne z naszym sumieniem, bo oceniamy budżet byłego prezydenta, a absolutorium dajemy już nowemu. Dlatego zagłosowaliśmy ‚za'”, dodał radny SLD Dariusz Witoń.

W 2014 roku wykonano 98% dochodów i 94,2% wydatków ustalonych w planie. Dochody wyniosły 464 456 502 zł, a wydatki 497 372 367 zł.


na fot. Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza

2015-06-25 ok24.tv za rc.fm