XI Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego – Odpowiedzi na interpelacje i wnioski radnych cz.1

Prezydent Beata Klimek odnosząc się do zapytania radnej Mileny Kowalskiej podkreślił, że to nie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy a Rada Nadzorcza powołuje prezesa. Ceniąc sobie kompetencje Pana Janusza Marczaka prezydent bardzo się cieszy, że został powołany w skład zarządu spółki MZK SA. – Tym bardziej, że na tym stanowisku był wakat – podkreślała Prezydent Klimek. Co prawda, radni w kuluarach podkreślali, że w czasie kampanii prezydenckiej był mowa o odchudzaniu zarządów i oszczędnościach w spółkach. – ale to była w czasie kampanii – mówili z przekąsem.

W kwestii basenu 

Miasto Ostrów Wielkopolski za wizualizację basenu zapłaciło 17 tysięcy. Wizualizacja jest jednak tylko prezentacją,”obrazkiem”, a nie dokumentem technicznym, który pozwalałby opracować wniosek o dofinansowanie zewnętrzne. Kolejne projekty będą prezentowane radnym i mieszkańcom we wrześniu.

– Nie ma kosztorysu inwestorskiego dla inwestycji pod nazwą modernizacja basenu przy ul Olimpijskiej – mówiła Prezydent Klimek odpowiadając na interpelację radnej Mileny Kowalskiej. Bez kosztorysu nie jest jednak możliwe ubieganie się o pozyskanie środków zewnętrznych, w tym unijnych. – Nie jest to także projekt – podkreślała dalej B.Klimek. Oznacza to, że w kwestii planowanej przebudowy basenu nie ma dokumentów, które mogłyby być podstawą do składania wniosku o dofinansowanie.

Po społecznej i medialnej krytyce tych wizualizacji, które jak podkreślała Prezydent Klimek – trochę ją zabolało, ale konkluzja jest taka, że w pierwszej kolejności jednak będzie modernizowany i pozostawiony basen odkryty, duży. – Nie zgadzam się jednak z opinią i propozycjami, które mówią, że basen odkryty powinien powstać na Piskach – podkreślała B.Klimek. – Ostrowianie nie oczekują małych basenów zewnętrznych, tylko dużego miejskiego basenu. Dlatego we wrześniu zaprezentujemy kolejna odsłonę modernizacji basenów przy Paderewskiego.

Taki projekt wyszedł spod deski kreślarskiej znanego biura architektonicznego Dominiczak i Szczuraszek. To biuro zaprojektowało znaczną część aquaparków i basenów w kraju w ostatnich latach.

Ile miasto może pozyskać środków zewnętrznych? Przy zachowaniu elementów sportowych, możliwe jest finansowanie z Ministerstwa Sportu na ok. 1,5 miliona złotych.

Więcej materiałów z XI SESJI RADY MIEJSKIEJ w zakładce Samorząd – kliknij < tutaj >