Nie będzie przedłużenia umowy dla garażowiczów przy Kościuszki w Ostrowie Wielkopolskim. O to zabiegali sami zainteresowani, a radna miejska Milena Kowalska złożyła w tej sprawie również interpelację. I właśnie dostała odpowiedź.

– Dostaliśmy odpowiedź, że przedłużenia umowy nie będzie, bo mogłoby to ingerować w kwestię budowy drogi łączącej Kościuszki i Paderewskiego – powiedziała Radiu Centrum radna Milena Kowalska. – Jednocześnie otrzymaliśmy materiały na komisje, z których wynika, że pani prezydent Beata Klimek proponuje przekazanie wolnych środków na rozpoczęcie prac związanych w budową drogi. To 30 000 złotych więc podejrzewam, że chodzi o zrobienie projektu. Wnioskowanie, że rozpocznie się budowa drogi jest mocno przedwczesne, bo nie było tej pozycji ani w budżecie ani w prognozie finansowej i nikt tego z nami nie konsultował.

Umowa z garażowiczami miała być przedłużona do końca roku i wszystko wskazuje na to, że temat wróci na poniedziałkowej sesji rady miejskiej. Docelowo na terenie, na którym stoją dziś garaże, miałaby powstać droga łącząca ul. Paderewskiego z ul. Kościuszki.

2016-06-21 ok24.tv za rc.fm