Ponad 20 osób, w tym prezydenci Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, trafiło na kwarantannę po zebraniu Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Jak informuje portal Kalisz.NaszeMiasto.pl, zakażenia koroanwirusem potwierdzono u wójta podkaliskiej gminy Brzeziny.
Na początku tygodnia zakażenia koroanwirusem potwierdzono u jednego z pracowników Urzędu Gminy w Brzezinach w powiecie kaliskim. Urząd został zamknięty. Teraz okazuje się, że koronawirusem zakaził się również wójt gminy, który w ostatnich dniach wykonywał swoje obowiązki służbowe. Między innymi w niedzielę, 21 czerwca uczestniczył w przekazaniu promes na dofinansowanie klubów sportowych, które w hali Arena Kalisz wręczała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Kilka dni wcześniej wójt Brzezin uczestniczył w posiedzeniu Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Odbyło się ono 18 czerwca w odrestaurowanym kościele poewengelickim w Odolanowie. W spotkaniu brali udział przedstawiciele samorządów wchodzących w skład Stowarzyszenia. Uczestnicy nie mieli maseczek ochronnych – twierdzi portal i na dowód publikuje zdjęcia.

Po tym, jak kaliski sanepid otrzymał w czwartek, 25 czerwca wieczorem potwierdzenie, że wójt podkaliskiej gminy jest zakażony koronawirusem, zapadła decyzja o objęciu pozostałych uczestników zebrania kwarantanną. Od piątku, 26 czerwca objęci są nią między innymi prezydenci Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

– Jeszcze dziś od wszystkich tych osób powinny zostać pobrane wymazy do testów na obecność koronawirusa – mówi nam Marek Stodolny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu.
Od wyniku testów zależy jak długo kwarantanna potrwa.