Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w środę z szefami partyjnych struktur okręgowych. Miał zapowiedzieć, że posłowie będą rozliczani z wyniku wyborczego Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że i w Ostrowie Wielkopolskim i w Kaliszu I turę wyborów zdecydowanie wygrał Bronisław Komorowski. Czy obecni posłowie PIS i Solidarnej Polski z okręgu kalisko-leszczyńskiego powinni się bać?

Do spotkania z szefami partyjnych struktur okręgowych doszło w siedzibie partii przed konferencją Andrzeja Dudy, na której poinformował, że powołuje w Warszawie Biuro Pomocy Prawnej. Według źródeł PAP w PiS, na spotkaniu była rozliczna dotychczasowa praca działaczy terenowych.

Prezes Jarosław Kaczyński miał wezwać ich do wzmożonej pracy przed II turą wyborów prezydenckich, a także podkreślić, że posłowie będą rozliczani z wyniku wyborczego Andrzeja Dudy.Według informacji PAP prezes PiS zapowiedział też, że ci posłowie, w których okręgach Duda uzyska słaby wynik, nie znajdą się na listach do parlamentu albo będą startować z niższych pozycji.

2015-05-14 ok24.tv za tvn24.pl