Prezes Kolasiński idzie w ślady Borowczaka i Klósaka i rezygnuje

Prezes Kolasiński idzie w ślady Borowczaka i Klósaka i rezygnuje

Kolejny współpracownik Prezydent Beaty Klimek odchodzi. Mowa o prezesie Centrum Rozwoju Komunalnego (zmiana nazwy spółki Holdikom) Marku Kolasińskim. Kolasiński do Ostrowa Wielkopolskiego przyszedł z Poznania, wcześniej był zatrudniony w spółce Aquanet.

Wiadomo jedynie, że wypowiedzenie miał złożyć już we wrześniu br.

Jaki jest powód rezygnacji? Oficjalnie podawany jest powód – wytrych „powody rodzinne”. Podobnie swą rezygnację tłumaczyli: doradca Prezydent Klimek Maciej Klósak i zastępca prezydenta Ziemowit Borowczak, którzy w listopadzie 2016r. opuszczali Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

Inne zupełnie powody są podawane w rozmowach nieoficjalnych. Podobnie jak w przypadku rezygnacji prezydenta Borowczaka powodem odejścia miał być „ogólnie mówiąc” brak spójnej wizji rozwoju miasta i fakt, że Prezydent Klimek zwykle ulega silnym wpływom jednego z prezesów spółki komunalnej.

Pytanie brzmi – czy na stanowisko prezesa Centrum Rozwoju Komunalnego zostanie ogłoszony konkurs, czy dojdzie raczej do transferu z innej spółki komunalnej?

Marek Kolasiński został powołany na prezesa CRK przez Radę Nadzorczą 15 lutego 2016r. Zastąpił na stanowisku Dorotę Misiek, byłą dyrektor finansową w spółce Holdikom SA, która w grudniu 2014r. awansowała na stanowisko prezesa.

Centrum Rozwoju Komunalnego także powołano 15 lutego 2016r. szumnie zapowiadając likwidację spółki Holdikom SA. Firmalnie zmieniono tylko spółce nazwę i poczyniono drobne zmiany w statucie, dane z KRS pozostały niezmienione. Z danych KRS wynika, że Centrum Rozwoju Komunalnego zostało powołane do życia w 1996r. Wtedy to rejestrowano w KRS spółkę komunalna Holdikom SA.

Bez tytułuBez tytułu2