Uwaga grzybiarze! Inspekcja Sanitarna w Kaliszu przygotowała dla was mini leksykon popularnych grzybów. Ulotkę będzie można wziąć za darmo w siedzibie Inspekcji przy ulicy Kościuszki 6.

Zapotrzebowanie na materiały informacyjne dotyczące grzybów zgłaszali sami mieszkańcy Kalisza, którzy odwiedzali namiot Sanepidu podczas festynu ,,Zdrowy Kalisz’’.

Ludzie zwracali uwagę, że nie ma zbyt wielu materiałów informacyjnych, w których w sposób przystępny byłyby wskazane różnice między popularnymi grzybami jadalnymi i tymi, których spożycie może być groźne dla zdrowia – mówi prof. Andrzej Wojtyła, dyrektor PSSE w Kaliszu. – Właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować mini leksykon. Znajdziemy w nim pięć par popularnych grzybów, z precyzyjnym opisem i zdjęciami, które rozwieją wątpliwości grzybiarzy. Ulotka będzie rozdawana na kaliskich targowiskach, ale będzie dostępna również w siedzibie Inspekcji przy ulicy Kościuszki 6. Przypominam jednocześnie, że grzybiarze mogą również przychodzić do nas ze swoimi zbiorami. Do państwa dyspozycji pozostają nasi grzyboznawcy i klasyfikatorzy grzybów świeżych, którzy ponad wszelką wątpliwość wskażą, które z zebranych grzybów ją jadalne, które niejadalne, a które trujące.

Dodatkowo w najbliższych dniach na stronie internetowej kaliskiej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, zostanie umieszczony specjalny film instruktażowy na temat bezpiecznego zbierania grzybów.

AUTOR: Biuro prasowe PSSE Kalisz