Prezes Zarządu jarocińskiego szpitala Henryk Szymczak z prestiżowym wyróżnieniem. Otrzymał Odznakę Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.
Wręczenie odbyło się podczas Dni Pracy Organicznej w poznańskim Bazarze.
W XIX w. ludzie nie mieli komórek i internetu, a dali radę, robiąc niesamowite społeczne rzeczy. Wierzę, że dzisiaj mimo wielu problemów też damy radę – mówił Paweł Leszek Klepka, szef Unii Wielkopolan. Organizacja wręczyła w Bazarze Wawrzyny Pracy Organicznej.
Wyróżnienia otrzymali społecznicy z całego regionu za działania związane z promowaniem idei pracy organicznej, jak również aktywny wkład w rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Wielkopolski.
W tym roku nagrody wręczono w historycznym miejscu – w Bazarze Poznańskim. Właśnie ten obiekt powstał w pierwszej połowie XIX w. dzięki takim dzięki takim społecznikom jak m.in. Karol Marcinkowski, Józef Łubieński czy Maciej Mielżyński. To z balkonu Bazaru przemawiał Ignacy Jan Paderewski 26 grudnia 1918 r., co jednoznacznie uznaje się za iskrę, która doprowadziła do wybuchu powstania wielkopolskiego.
Warzyny Pracy Organicznej wręczono w kategoriach:
– EDUKACJI
– KULTURY
– PRACY NA RZECZ WSPÓLNOT LOKALNYCH
– WAWRZYN IM. EMILII SZCZANIECKIEJ
– WAWRZYN HONOROWY PRACY ORGANICZNEJ
Oprócz Henryka Szymczaka Odznakę Honorową za zasługi otrzymał Roman Schrödter.
W imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego odznaki wręczyła przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Małgorzata Waszak Klepka.