Dwanaście zastępów gaśniczych i ponad pięćdziesięciu strażaków gasiło pożar hali magazynowej na fermie norek w Koloni Obory gm. Gizałki w powiecie pleszewskim. Ogień pojawił się przed północą. Spłonęły maszyny. Szybka akcja sprawiła, że pożar nie rozprzestrzenił się na pawilon ze zwierzętami i pomieszczenia biurowe.

pozar-hali-2- pozar-hali-7-Straż Pożarna informację o palącej się hali otrzymała przed północą. Kiedy na miejscu pojawili się strażacy ogniem zajęta była już większą część magazynu, w którym znajdowały się róznego rodzaju maszyny a płomienie wychodziły już na zewnątrz budynku. Gwałtownie rozprzestrzeniający się pożar zagrażał również budynkowi administracyjnemu i pawilonom hodowlanym z norkami. Zagrożenie było na tyle poważne, że rozpoczęto ewakuację dokumentacji oraz sprzętu biurowego. Strażakom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na pobliskie obiekty. Nie udało się uratować maszyn i urządzeń znajdujących się w magazynie.

Ogień gasiło 12 zastępów straży pożarnej: trzy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczo w Pleszewie, trzy z OSP Chocz i po jednym z OSP Wierzchy, OSP Wronów, OSP Ruda Wieczyńska, OSP Białobłoty, OSP Szymanowice oraz OSP Kwileń. W działaniach użyta została również cysterna i samochód kwatermistrzowski ze sprężarką do napełniania butli aparatów ochrony dróg oddechowych.

2015-08-19 ok24.tv za faktykaliskie.pl  zdjęcia PSP Pleszew, OSP Chocz