W nowo publikowanej liście powiatów z z dodatkowymi obostrzeniami nie ma Ostrowa. Przypomnijmy, że tydzień temu znalazł się on na liście alertów. Powiatów pod szczególną obserwacją z możliwością trafienia do strefy żółtej bądź czerwonej.


Na liście żółtej znalazł się powiat gostyński, a najbliższych nam, milicki w województwie dolnośląskim.
Jakie obostrzenia w powiatach „żółtych” i „czerwonych”?
W powiatach oznaczonych kolorem czerwonym obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą się odbywać w grupie maksymalnie 50 osób, a w restauracjach może znajdować się maksymalnie jedna osoba na cztery metry kwadratowe. Wewnątrz kościołów obowiązuje taki sam limit. W powiatach „czerwonych” zamknięte są także parki rozrywki i wesołe miasteczka, a targi i konferencje się nie odbywają. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez publiczności.

W „żółtych” powiatach nie trzeba zasłaniać ust i nosa w przestrzeniach publicznych. Należy jednak zachowywać półtorametrowy dystans. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób, a w lokalach gastronomicznych, na targach i kongresach obowiązuje limit max. jedna osoba na cztery metry kwadratowe. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 procent widowni.