Nowa droga na odcinku Brzeziny – Sobiesęki Drugie- Etap III. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy podpisali umowę z wykonawcą- Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego S.A.

Na plac budowy firma wejdzie 13 maja 2019 roku, a prace będą wykonane, zgodnie z umową, do dnia 29.08.2019 roku. Zatem kierowcy powinni się liczyć z utrudnieniami na trasie podczas robót drogowych.
-Przebudowana trasa będzie wiodła przez malowniczy terem Nadleśnictwa Kalisz od miejscowości Sobiesęki Drugie do Brzezin, w okolicy szkółki drzew nadleśnictwa i stawów z ptactwem. To będzie doskonała trasa dla rowerzystów podróżujących między gminą Szczytniki, a Brzeziny. Z korzyścią dla kierowców oraz dla samego Nadleśnictwa, które będzie mieć dobrą trasę do transportu drewna – mówi Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.
Koszt wykonanych prac po przetargu wynosił będzie 733.227,49 zł, a 538 tys. zł dofinansowania pochodzić będzie z budżetu Nadleśnictwa. Natomiast długość przebudowanej trasy to 1,350 km.