55 zakażeń w powiecie ostrowskim i duże prawdopodobieństwo wprowadzenia czerwonej strefy. Podobnie w powiecie jarocińskim (24) i nade wszystko w poznańskim.


To szczególnie zła informacja dla tak licznych w naszym regionie kibiców Lecha. Czerwona strefa w powiecie poznańskim oznacza, że mecz Pucharu UEFA z Benficą odbędzie się bez publiczności. Decyzja jutro!
Podobnie może być w Ostrowie, gdzie BM SLAM wstrzymuje sprzedaż biletów na najbliższy mecz.
Poza powiatami ostrowskim jarocińskim i poznańskim w południowej Wielkopolsce nie ma terenów większą liczbą zakażonych.


Spośród 512 osób, u których testy potwierdziły właśnie zakażenie, zdecydowana większość ma zaleconą obowiązkową izolację domową. Jednak 10 osób trafiło już do szpitala „covidowego” przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, w którym łóżek dla chorych jest coraz mniej. Dwie osoby trafiły do izolatorium w hotelu Ikar.
W szpitalu przy Szwajcarskiej zmarli m.in.: 58-letni mieszkaniec pow. kaliskiego, 84-letni mieszkaniec pow. krotoszyńskiego, 60-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego, 92-letnia mieszkanka pow. krotoszyńskiego, 87-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego.
W Wielkopolsce odnotowano dotąd 12 154 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 4800 to przypadki aktywne. 392 osoby zmarły, a 6962 wyzdrowiały.